Hlavní navigace

Podpora pro povodní postižené podnikatele

11. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hospodářská komora ČR jednala s ministrem průmyslu a obchodu ohledně finanční pomoci podnikatelům z oblastí postižených letošními bleskovými povodněmi. Prvním opatřením je podpora prostřednictvím programu START Českomoravské záruční a rozvojové banky. Pomoc tak bude směřovat k podnikatelům, kteří při záplavě přišli o své provozovny a sklady, v některých případech dokonce o celý majetek. Z regionů jsme obdrželi zprávy, že část podnikatelů musí přerušit provozování podnikatelské činnosti nebo živnosti, ale samozřejmě by chtěla v podnikání pokračovat. Těm je potřeba urychleně podat pomocnou ruku, sdělil prezident HK ČR Petr Kužel. Jednání o dalších opatřeních budou v nejbližších dnech i nadále pokračovat.

Hospodářská komora zároveň zřídila informační stránku www.komora.cz/po­vodne2010 a emailovou adresu povodne2010@ko­mora.cz. Tam mohou podnikatelé ze zasažených regionů získat potřebné informace a žádat o pomoc. Ti podnikatelé, kteří by pomoc svým kolegům naopak chtěli nabídnout, zde mohou směřovat své nabídky.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).