Hlavní navigace

Názory k článku Podpora v nezaměstnanosti se od roku 2018 zvyšuje

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 1. 2018 10:03

  sniper (neregistrovaný) 77.234.40.---

  A zase si mnozí nemakačenkové budou mlaskat na úkor nás, pracujících. Mnohým (zejména mladým) se prostě makat nechce, vidím to i u nás ve firmě.

 • 10. 1. 2018 16:56

  aster (neregistrovaný) 78.108.157.---

  Každému se může stát, že se octne na ÚP - i vám. Pak se budete vztekat, jak je ta podpora nízká...navíc není to nadlouho - zejména pro mladé. Ne každý totiž končí na pracáku proto, že se mu nechce makat!

 • 10. 1. 2018 13:53

  tomestve (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  A kde je motivace k nástupu do zaměstnání???Zby­tečné mrhání penězy,které pak jinde chybí.

 • 14. 1. 2018 16:49

  Jarus (neregistrovaný) 93.185.9.---

  Ten kdo makal poctivě a za velké peníze má nárok na max podporu. Někteří odcházejí na Up že zdravotních důvodu. Kdokoliv může skončit na Up

 • 16. 1. 2018 21:03

  aster (neregistrovaný) 78.108.157.---

  Živnostník, který makal poctivě a skončil z jakýchkoliv důvodů na ÚP kdykoliv před koncem roku, má do konce roku nárok jen na tu úplně nejnižší podporu v nezaměstnanosti - od 1.1. následujícího roku si ovšem může podat daňové přiznání a dostat konečně podporu podle skutečných výdělků za minulý rok - jenže zpětně mu to nikdo neproplatí...takže asi tak.

 • 10. 1. 2018 18:59

  Jenda (neregistrovaný) ---.bzenec.ktcz.net

  Nikdy clovek nemuze hodnotit podle Sebe sam nevi co ho muze potkat

 • 11. 1. 2018 13:48

  silva (neregistrovaný) ---.ip.jes.cz

  Prosím o radu.
  Pracuji na HPP,pobírám ID 2 stupeň a nyní jsem na nemocenské.14­.1.2018 mi bude ukončena nemocenská,od 15.1.2018 nastupuji zpět do práce.Jelikož mám omezenou prac.schopnost o 60% a nemohu vykonávat práci např. tahat těžké palety se zbožím , mohu pouze vybalovat zboží max. do 5kg.Mohu však bez omezení pracovat na pokladně.O tomto budu mít od lékařky potvrzení.Zaměs­tnavatel mi sdělil, že mě v tomto stavu v práci už nepotřebují a nabídl mi smlouvu DPČ.Poraďte mi prosím,co mám udělat abych mohla zaměstnavatele usměrnit,že tohle udělat nemůže.Je taky možné, že bych odpracovala třeba 14 dní a šla znovu na neschopenku?
  Moc Vám děkuji za odpověď

 • 8. 2. 2018 17:06

  Marty (neregistrovaný) ---.cust.centrio.cz

  Dobrý den,
  nevím z Vašeho příspěvku zda jste nastupoval do zaměstnání již s ID nebo jste se stal ID v průběhu posledního zaměstnání a co máte uvedeno ve pracovní smlouvě.
  Obecně Vám může dát zaměstnavatel výpověď podle par.52

  e) pozbyl-li zaměstnanec vzhledem ke svému zdravotnímu stavu podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, dlouhodobě zdravotní způsobilost,

  Avšak vzhledem k tomu, máte HPP musí Vám dát výpověď dohodou(trvejte na znění viz bod e) a vyplatit z tohoto titulu odstupné(viz níže)
  Nejméně dvanáctinásobek svého průměrného výdělku za předchozí měsíce musí dostat zaměstnanec, který dostal - bez vlastního zavinění - výpověď ze zákonem definovaných zdravotních důvodů nebo kvůli nim končí pracovní poměr dohodou. Konkrétně jde o případ, kdy zaměstnanec nesmí (podle lékařského posudku vydaného zařízením závodní preventivní péče nebo rozhodnutí úřadu, který posudek přezkoumává) dále konat dosavadní práci pro pracovní úraz, onemocnění nemocí z povolání nebo pro ohrožení touto nemocí, anebo dosáhl-li na pracovišti určeném rozhodnutím příslušného orgánu ochrany veřejného zdraví nejvyšší přípustné expozice.

  Nenechte se zastrašit a bojujte za své a snažte se vyzískat maximum. Na dohodu o pracovní činnosti bych přistoupil pouze po finanční kompenzaci.

 • 18. 1. 2018 11:43

  nobody (neregistrovaný) 193.86.20.---

  Manžel makal ve firmě přes 20 let. Začal spolupracovat s člověkem, který ho psychicky deptal, tak podal z osobních důvodů výpověď. No a teď skončil na 45%, radši měl jít na nemocenskou....?

 • 8. 2. 2018 16:46

  Marty (neregistrovaný) ---.cust.centrio.cz

  Patřím ke střední věkové třídě a považuji se za člověka pracovitého a bez konfliktního. Bohužel jsem se cca před 1/2 rokem ocitl na UP a nyní jsem se rozhodl po dvou měsících podat výpověď ve zkušební době. Zaměstnavatel nasliboval hory doly a nakonec byla realita jiná. Takže být na UP nepovažuji a Vy prosím nepovažujte za nějakou "nemoc" .

 • 15. 3. 2018 14:13

  evik (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Dobrý den, moc prosím o radu, názor. Jsem na ´úp a je mi přes 50 let. Mám velké problémy se zády (poslední 2 roky). Přestože mám od lékařky omezení, dále docházím ke specialistovi v oboru ambulance bolesti, koukají na mě blbě, že se práci vyhýbám. Přidělují mi opravdu ty nejhorší inzeráty. Na neschopence jsem za celou dobu byla pouze 2x. Jak to mám řešit, teď mám mít rehabilitaci a nevím, zda stačí potvrzení od toho specialisty, nebo musím ještě pro neschopenku k praktické doktorce. Bojím se, že udělám nějakou chybu a oni mě vyhodí. Děkuji za jakoukoliv radu E.V.

 • 23. 4. 2018 3:32

  Franta (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  jo milá paní, osoba se zdravotním problémem se může jít oběsit, kor, když máte 50 či víc..... Co zažívám já nemíním komentovat. Na krátkodobější nemocenské jsem byl tak 3x v životě (přechozená chřipka, zánět hrtanu ...) jak idiot jsem se honil, jak pes za ocasem, dnes jsem odpad a opálení jsou proti mně králové ..... Drábkovo-Kalouskova tzv "reforma" invalidit je pro hodně lidí likvidační, posuzování posudkové služby na SSZ nerozumí ani odborní lékaři a záda jsou dnes brány tzv. "že problém s páteří má kdekdo". Z lidí, co mají tento problém udělal stát občany - untermensche. Kdyby tu byl ministrem Mengele, pro velkou část lidí se zdravotním problémem a záda obzvlášť by to nebylo horší...... Pracák požaduje buď vyplněnou speciální "neschopenku" - potvrzení lékaře, že uchazeč není schopen splňovat pozici a povinnosti uchazeče o zaměstnání. To vypisuje praktický lékař , je na to extra tiskopis (není to klasický tiskopis klasické neschopenky). Jiná možnost je nechat si od praktika vypsat zprávu pro pracák, jaké činnosti nesmíte dělat (u zad např. nesmíte manipulace s břemeny, tahové, zdvihové, rotační pohyby v páteři, práci ve vynucených polohách, ve výškách a nepříznivých klimatických podmínkách). To vypisuje taky praktik a přímo tiskopis na to není, je to lékařské potvrzení-zpráva, patrně ji praktik zpoplatňuje, to záleží na něm ...... Já když se ptal neurologa při obstřiku (mám spondylolistezu), řekl mi, že tyhle všechny papíry musím s praktikem, on jako odborný nevypisuje nic. Dá vám svou zprávu, kterou dává vám, tu si dáte v kopii praktikovi ..... manuálne člověk vyřízen, dostat se na úřad nebo magistrát bez známosti je zázrak - všude kolem 20 lidí v užším výběru v naprosté většině ... Zkoušel jsem nějaké telefonisty - vzali jiné, mladší .... Každý se vás bojí, že mu po nástupu brzo ulehnete, nikdo to samozřejmě neřekne. Pak snad už jedině nějaká chráněná dílna nebo firmy, co zaměstnávají zdravotně postižené a dostávají na do příspěvky z úřadu práce. Počítejte s platem kolem minimální mzdy a dobou nutného trvání minimálně tuším 3 roky (pokud na to firma bere z pracáku peníze). Sem ale musíte mát uznanou invaliditu - OZP nebo minimálně OZZ (osobu zdravotně znevýhodněnou, taktéž z posudkové služby na SSZ). Na záda vám dnes nedají ani jedničku, takže na OZP velmi pravděpodobně zapomeňte, OZZ by snad šlo, ale nevím, co vám je. Každopádně na SSZ požádejte o ID, pokud ho pravděpodobně zamítnou, požádejte pak OZZ. Jinak nemáte nárok se na nějaké chráněné místo dostat , protože ta firma na do pak nedostane z pracáku peníze ..... Lékařská vyjádření pro pracák - viz výše.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).