Hlavní navigace

Pohled na opuštěnou Prahu: Restaurace a obchody zavřené, ulice zejí prázdnotou

1. 4. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Karel Choc
(FOTOGALERIE) Život v české metropoli kvůli koronaviru utichl. Z pohledu, který se jen tak nenaskytne, skoro mrazí. Po běžném ruchu ani památky.

Koronavirová pandemie vyprázdnila ulice. Z měst, kde se procházely tisíce lidí, se stala města duchů. A to po celém Česku. Z pohledu na prázdnou Prahu, kde se po celý rok ulicemi procházejí davy turistů, skoro mrazí. 

Většina obchodů, restaurace, bary a hospody v České republice jsou od poloviny března uzavřené. Aktuálně je opatření prodlouženo do Velikonoc, konkrétně do 11. dubna.  

Speciál ke koronaviru

Přinášíme rozcestník, který by měl pomoci zorientovat se v základních otázkách, které se týkají finančních úlev a podpory pro OSVČ. Kdy mají OSVČ nárok na ošetřovné? Jakou finanční podporu mohou od státu očekávat? Jak je to s pojistným či odkladem úvěrových splátek? Čtěte nový speciál

Výjimku mají prodejny potravin, lékárny, drogerií, prodejny výpočetní techniky, malých domácích zvířat a potřeb pro ně, prodejny s novinami a časopisy, zahrádkářství, květinářství nebo prodeje zdravotnických prostředků. Restaurace pak mohou vydávat jídlo okénkem s tím, že si jej vezme zákazník s sebou bez možnosti vstupu do provozovny.

tip-do-článku-aktuálně-pro-účetní

Praha zeje prázdnotou

Prázdná místa jako Karlův most, kde za běžného stavu člověk téměř neprojde, přilákají denně jen desítky zvědavců, kteří si chtějí unikátní atmosféru zdokumentovat. Stejně tak ale i další známá místa, která lákají davy turistů. 

Projděte si osamělou Prahu ve fotogalerii: 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).