Hlavní navigace

Názor k článku Pojízdná prodejna skončila mj. kvůli EET, kraj dal dotaci 800 000 Kč na novou od ow - Kdo zatajoval tržby před EET, bude zatajovat tržby...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 21. 11. 2018 14:26

  ow (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

  Kdo zatajoval tržby před EET, bude zatajovat tržby i s EET. EET není nijak provázána se skladovým hospodářstvím, jen a pouze odesílá na portál, že v čase ... bylo na provozovně číslo ... patřící firmě ... zaplaceno ... za zboží či službu. Ještě je rozlišeno, zda v hotovosti nebo kartou, ale to už je marginální. Tak celá slavná EET je z hlediska výběru daní ma nic. Podvodníky a zloděje absolutně neřeší. To je jen vlhký sem nezměstnatelných internetových diskutérů krmených propagandou ze zdrojů blízkých ANO bude líp guru.
  Pro mne to kontrétně znamevalo připlatit si měsíčně stovku navíc za správu dat, pořídit si BT tiskárničku, to bylo kolem patnácti stovek jednorázový výdaj. Kotouček stojí 4,5Kč, to jsou provozní náklady do dvacky měsíčně. Jistě, v supermarketu bude spotřeba kohtoučku násobně vyšší. Stejně tak i finální zisk. Na druhou stranu mi odpadl sešit evidence prodeje, vypisování paragomů a archivace jejich kopií. Ale musím si hlídat ba daňovém portálu, zda byly tržby připsány.
  Jsem neplátce DPH a sakra si hlídám, aby tomu tak bylo i v budoucnu. Vopruzy kolem KH a placení DPH za ještě nezaplacené zboží mi přijnou násobně složitější, než pouhé naťukání tržby na klávesnici a zmáčknutí čudlu "odeslat"
  Starším lidem ale výměna kotoučků může dělat problémy. Všechna zařízení, se kterými jsem v cca patnáctiletém časovém horizontu přišla do styku, jsou konstruována pro dobře ohebné prsty a neporušené motorické schopnosti. Stačí, aby byly prsty ztuhlé chladem (stánkaři) a máte touhu místo založení nového kotoučku do tiskárny s tiskárnou třísknout o zem a volnou chůzí pokračovat se zaregistrovat na ÚP. Navíc je mezi námi ještě celkem dost ekonomicky aktivních, kteří se práce s "počítačem" bojí. Přijde jim to složité, stačí aby hůř viděli, to je překliknutí hned a ten krám si dělá co chce... Pro tuto skupinu OSVČ je EET opravdu likvidační. Nikoli z důvodů ekonomických. Mentální bloky jsou obtížně odstranitelné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).