Hlavní navigace

Vláda souhlasí se zvýšením minimální mzdy o 500 korun

Autor: 329515
Jestliže se odbory dohodnou se zaměstnavateli na zvýšení minimální mzdy, vláda jejich dohodu podpoří. Pokud nikoli, předloží vláda vlastní kompromisní návrh.
Redakce
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vláda podpořila požadavek odborů, aby od ledna příštího roku vzrostla minimální mzda o 500 korun na 9000 korun. Po dnešním jednání tripartity to prohlásil premiér Bohuslav Sobotka. Předseda vlády nicméně dodal, že se na zvýšení musí především domluvit odbory se zaměstnavateli.

Čtěte také: Zvýšení minimální mzdy ovlivní řadu dalších zákonů

Sobotka chce zvýšit minimální mzdu v roce 2015 i 2016

Předně upřednostňuji jednání mezi sociálními partnery, to byl měl být první krok. Obecně ale mohu říci, že jako předseda ČSSZ a premiér podporuji každoroční navyšování minimální mzdy, uvedl dnes Sobotka.

Pokud by sociální partneři k dohodě o zvýšení minimální mzdy nedospěli, předložila by vláda vlastní návrh, který by se údajně blížil co nejvíce kompromisu mezi postojem odborů a zaměstnavatelů. Jak navíc doplnil Sobotka, rád by minimální mzdu zvýšil o dalších 500 korun v roce 2016. Minimální mzda se naposledy zvýšila v srpnu loňského roku, a to o 500 korun na stávajících 8500 korun. Předtím minimální mzda stoupla v roce 2007.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).