Hlavní navigace

Polský kamión měl převážet brambory. V chlaďáku ale vezl pašované cigarety

21. 6. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Celníci hlásí tučný úlovek. Odhalili pašované cigarety v hodnotě necelých 39 milionů korun.

Měl to být běžný převoz brambor chladírenským návěsem ze Slovenska do Německa. Brambory v polském kamiónu ale nebyly, místo nich se v návěsu chladily pašované cigarety.

Scéna jako z akčního filmu, kdy kamión zastavila mobilní hlídka Celního úřadu pro Jihomoravský kraj. Dostali totiž tip od svých polských kolegů ve Wroclawi, který rozpracovali královéhradečtí celníci s kolegy z Brna.

Místo brambor červená řepa a cigarety

Věděli, že jdou na jistotu, ale nečekali, že odhalí celkem 6 milionů nekolkovaných cigaret v hodnotě 38,4 milionu korun. Kontrola tahače proběhla na dálnici D2, kdy si vozidlo stáhli celníci k sobě do prostoru celního úřadu a nestačili se divit.

Řidič předložil doklady o tom, že přepravuje brambory ze Slovenska do Německa. Po otevření návěsu ale nebylo po bramborách ani stopy. Místo nich byl zadní prostor chladírenského vozu naplněn paletami s červenou řepou. Ta měla sloužit jako krycí náklad.

Daňový únik? Přes 19 milionů korun

Celníci ihned pochopili, že ulovili svůj tip a nechali provést vykládku celého vozu. Za červenou řepou pak našli dalších dvacet pět palet s pašovanými cigaretami bez platné tabákové nálepky. 

účto únor klímová

To už řidič kamionu nedokázal vysvětlit a tak byl na místě zadržen. Předběžný daňový únik činil v tomto případě přes 19 milionů korun. 

Od začátku roku odhalili celníci řádově už stovky pašovaných kilogramů tabáku ke kouření nebo i tabáku do vodních dýmek a stovky tisíc kusů cigaret.

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).