Hlavní navigace

Poradci EURES informují o práci v zahraničí

30. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Odjezd za prací do zahraničí vyžaduje náležitou přípravu. Potřebné informace mohou poskytnout proškolení EURES poradci na každém ze 14 krajských úřadů práce nebo kontaktní osoby EURES na každém ze 77 okresních úřadů. Ministerstvo práce a sociálních věcí připravilo přehled stručných rad před pracovním odjezdem do zahraničí, konkrétně při využití služeb pracovních agentur ve Velké Británii.

Ministerstvo uvádí, že pracovní agentury nemohou od klienta vyžadovat poplatky za zprostředkování práce nebo za zápis do seznamu. Na druhou stranu není možné zadržet plat jen proto, že společnost kde klient pracuje, agentuře nezaplatila. Před začátkem práce musí být vždy vystaveno písemné prohlášení o smluvních podmínkách. To platí bez ohledu na to, jestli agentura zajišťuje dočasné či trvalé zaměstnání. Agentury mají povinnost zjistit předem všechna zdravotní a bezpečnostní rizika. Více informací v tiskové zprávě MPSV.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).