Hlavní navigace

Názor k článku Poskytujete služby v rámci EU? Stáváte se plátcem DPH od EU exportér začátečník - Chtěl bych se zeptat na pár doplňujících otázek,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 1. 2010 10:35

  EU exportér začátečník (neregistrovaný) 93.99.73.---
  Chtěl bych se zeptat na pár doplňujících otázek, myslím že nebudu sám koho to bude zajímat:

  - plátce DPH již jsem, platím čtvrtletně. Příjmy z jiných států EU mi chodí nepravidelně, některý měsíc ano, některý ne. Jde jak o platby za zboží tak i o platby za reklamy Adsense. Kdy se musí podávat souhrnné hlášení? Čtvrtletně nebo měsíčně? A pokud mi v tomto období žádné platby nepřijdou, musí se podat "nulové" hlášení?

  - pokud posílám do zahraničí zboží tak samozřejmě vystavuji klasickou fakturu, ale třeba u platby za reklamu AdSense z Google mi přijdou peníze bez jakéhokoliv dokladu. Předpokládám že doklad si vytvořím sám, ale nevím ani jakou tam mám dát částku (na účet mi to přijde v korunách, v přehledech AdSense je to v Euro) ani jaké by tam mělo být datum zdanitelného plnění a tedy do jakého období by vlastně ta platba měla spadat.

  - znamená toto nařízení, že pokud fakturuji zboží nebo služby do jiného státu EU tak ho posílám VŽDY bez DPH? Nebo to platí jen pokud bude chtít adresát uvést na fakturu své "IČ", ale pokud se to prodává koncovému klientovi tak to stále fakturuji včetně české DPH?

  Předem díky za upřesnění

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).