Hlavní navigace

Názor k článku Poskytujete služby v rámci EU? Stáváte se plátcem DPH od Annie - Nejlépe na příkladu? Vždy sledujeme místo plnění. Jedná...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 1. 2010 16:31

    Annie (neregistrovaný) 77.78.81.---
    Nejlépe na příkladu? Vždy sledujeme místo plnění. Jedná se o konkrétně vyjmenované služby v § 10 zákona o DPH. Když třeba my, jako plátce DPH poskytneme kulturní službu plátci v Německu, přičemž se ta akce i v Německu konala, je místo plnění té akce tamtéž. My fakturujeme bez DPH s tím, že se jedná o místo plnění v Německu, tudíž povinnost odvést DPH má odběratel a my nemusíme odvádět DPH v Německu. To je právě rozdíl, týká se to jen některých služeb, které jsou přesně vymezené v § 10. Jsou to výjimky. Pokud třeba podnikatel-neplátce teď poskytne reklamní službu (ta je podle § 9 - tam je ten průšvih) německému podnikateli (je jedno jestli plátci nebo neplátci), stává se plátcem okamžitě. U služeb podle reverse charge se povinnost odvést DPH vlastně přechýlí na toho odběratele.. jen se omlouvám, jestli to není dost srozumitelně napsané, fakt nevím jak to líp popsat... A taky doufám, že se moc nepletu, kdyžtak mě opravte :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).