Hlavní navigace

Názor k článku Poskytujete služby v rámci EU? Stáváte se plátcem DPH od kkahovec - zaslal jsem dotaz FÚ a byl jsem odkázán...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 1. 2010 11:39

    kkahovec (neregistrovaný) ---.inext.cz
    zaslal jsem dotaz FÚ a byl jsem odkázán na par. 9, který obsahuje slova "osoba povinná k dani, která má sídlo nebo místo podnikání v tuzemsku, je osvobozena od uplatňování daně, pokud její obrat nepřesáhne za částku 1 000 000 Kč za nejvýše 12 bezprostředně předcházejících po sobě jdoucích kalendářních měsíců, pokud tento zákon nestanoví jinak (§ 94)."
    Čili by mě zajímalo, zda novela vlastně popírá tuto výjimku?? Jeden pragraf přece nemůže popírat jiný, či ano? A pokud tento Kocourkov je skutečností - paragraf popírá jiný, znamená registrace totéž co povinnost DPH účtovat? Nebo se musí člověk registrovat pro forma, aby se úřední šiml nažral, a DPH platí příjemce služby? A dále: co registrace znamená pro zákazníky v ČR: má se u nich účtovat DPH i když konkurence neúčtuje nic jen proto, že pro její neschopnost podniky v EU o její služby zájem nemají? A konečně: kde byla informační kampaň kolem této věci? Že poslanci ani nevědí, co zavařili, je mi ale jasné už teď.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).