Hlavní navigace

Názor k článku Poskytujete služby v rámci EU? Stáváte se plátcem DPH od krack - Myslím, že § 94 odstavec 11 ti da...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 2. 2010 14:54

    krack (neregistrovaný) 194.108.200.---
    Myslím, že § 94 odstavec 11 ti da jasnú odpoveď na tvoju otázku.

    (11) Osoba povinná k dani se sídlem nebo místem podnikání v tuzemsku, která poskytuje služby s místem plnění v jiném členském státě podle § 9 odst. 1, se stává plátcem dnem poskytnutí těchto služeb, pokud povinnost přiznat a zaplatit daň vzniká příjemci služby.

    Čiže sa musíš registrovať ako plátca DPH už od prvého dňa poskytnutia služby. Účtovať DPH samozrejme musíš. DPH z adsense sa napr. rieši cez reverse charge, kde DPH musí byť v súlade s článkom 196 smernice Rady č. 2006/112/ES vyúčtována príjemcom, čiže spoločnosťou Google Ireland. V pripade nejakych dotazov ma mozete kontaktovat mailom na krack@seznam.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).