Hlavní navigace

MfD: Přichází porcování medvěda, aneb Poslanci bojují o svůj kus rozpočtu

27. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jako každý rok i letos čeká poslance tzv. porcování medvěda, které tradičně doprovází schvalování státního rozpočtu. Ve Sněmovně se tak již nakupilo 1400 žádostí o nová hřiště, bazény, golfové trávníky a jiné projekty. Poslanci za daný kraj tak budou bojovat o díl peněz z rozpočtu, prostřednictvím něhož získají oblibu u tamních voličů.

Se schvalováním rozpočtu každoročně přichází také porcování medvěda. Do Sněmovny již dorazilo 1400 žádostí o finanční pomoc při výstavbě nových hřišť, golfových trávníků, dětských koutků či bazénů, informuje deník Mladá fronta Dnes. Poslanci tak budou bojovat o projekty krajů, které zastupují a snažit se prostřednictvím toho získat oblibu voličů.

Ve stranách se tedy nejprve dohodli, které projekty podpoří a ty pak byly předloženy i rozpočtovému výboru. Poslanci tak nebojují za jednotlivé projekty jmenovitě, návrhy přicházejí za celou stranu. Včera se díky takovémuto jednání ve Sněmovně sešlo 600 návrhů. Koalice sice nezískala dost hlasů k jejich schválení, nicméně jsou projekty alespoň vybrané.

Na porcování medvěda letos mají od ministra financí Miroslava Kalouska 1,8 miliardy korun. Pokud by se jim podařilo převést prostředky i odjinud z rozpočtu, mohou získat i více. My ten limit budeme respektovat, vyjádřil se ale ke konečné částce pro Mladou frontu Dnes Bohuslav Sobotka.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).