Hlavní navigace

Poslední den na úhradu státních dluhopisů

14. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Již je uhrazeno přes devadesát procent státních dluhopisů. Celkový objem objednávek činí cca 21 miliard korun. Ty je nutné zaplatit do pěti pracovních dnů od objednávky, nejpozději do pátku 14. října. V opačném případě bude transakce stornována.

Dluhopisy bylo přitom možné objednat do pátku 7. října. Ministerstvo financí zveřejní konečné a podrobnější statistiky později, než původně plánovaného 18. října. Vzhledem k tomu, že distributoři budou zadávat příkazy do systému až do 21. října, přesné statistiky budou zveřejněny v týdnu od 24. října, informoval Jakub Haas z tiskového oddělení ministerstva pro ČTK.

Státních dluhopisů bylo podle aktuálních informací ministerstva financí objednáno za 20,9 miliard korun. Původní předpoklad prodeje dluhopisů přitom činil deset miliard korun. Nespornou výhodou této investice je, že spořící dluhopisy se nebudou zdaňovat. Nejedná se o žádnou daňovou výjimku, ani o osvobození od daně. Vzhledem k tomu, že nominální hodnota jednoho dluhopisu činí 1 korunu, vlivem zaokrouhlení bude daň nulová.

 

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).