Hlavní navigace

Poslední dva dny na zaplacení daně z nemovitostí

30. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Poplatníkům daně z nemovitostí zbývají poslední dva dny na její uhrazení. Daň lze zaplatí jak složenkou, která poplatníkům od berňáku už měla přijít, tak bankovním převod či přímo na pokladnách finančních úřadů. Ať už se rozhodnete zaplatit daň jakoukoli cestou, myslete na to, že v den splatnosti musí mít finanční úřad už peníze na svém účtu. Pokud tedy zvolíte platbu poštou či bankou, zadejte příkaz s dostatečným předstihem.

Přestože byste daň z nemovitostí měli mít zaplacenou do 31. května, díky daňovému řádu máte pětidenní ochrannou lhůtu, ve které vám od finančního úřadu nehrozí žádné sankce. Úrok z prodlení vzniká počínaje pátým pracovním dnem následujícím po dni splatnosti. Jinak řečeno, nepočítá se za první čtyři dny. Pokud je tedy splatnost 31. května, bude úrok z prodlení počítán od 7. června. Jestliže tedy zaplatíte daň na pokladně finančního úřadu 6. června, vyhnete se ještě pokutě. Čtěte více: Jak a dokdy zaplatit daň z nemovitostí za rok 2011?

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).