Hlavní navigace

Poslední možnost žádat o kompenzační bonus za 6. období. Pak nárok zanikne

15. 4. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Šesté bonusové období, za které mohou OSVČ a společníci žádat o kompenzační bonus, je od 24. 1. do 15. 2. 2021. Žádat lze do 16. dubna 2021.

Podnikatelé mají poslední 2 dny na to, aby podali žádost o kompenzační bonus za 6. bonusové období. Jde o poslední z tzv. podzimních kompenzačních bonusů. 

Nárok na podzimní kompenzační bonus může vzniknout ze tří možných titulů – z titulu osoby samostatně výdělečně činné, z titulu společníka společnosti s ručením omezeným a/nebo z titulu osoby vykonávající práci na základě dohody o práci konané mimo pracovní poměr.

Pro každý z těchto titulů jsou stanovena specifická zákonná kritéria, jejichž splněním je podmíněn vznik nároku na tento kompenzační bonus.

Nyní už je možné žádat o tzv. nový kompenzační bonus. Nový kompenzační bonus pro OSVČ, společníky firem a dohodáře činí až 1000 Kč denně. Nárok na něj mají ti, kterým poklesly tržby alespoň o 50 %. Žádat lze prozatím za 3 měsíce (od únoru do dubna). 

Jak lze žádost podat

Žádost o kompenzační bonus lze podat:

  • prostřednictvím webové aplikace,
  • e-mailem (nutno ručně žádost podepsat a vyfotit či naskenovat),
  • datovou schránkou,
  • prostřednictvím Aplikace Elektronická podání pro Finanční správu (EPO),
  • prostřednictvím poštovních služeb,
  • osobně v podatelnách finančních úřadů a ve sběrných boxech umístěných na územních pracovištích.

Samotná žádost se skládá z čestného prohlášení, že dotyčný splňuje podmínky pro přiznání bonusu, čísla účtu a identifikačního údaje. Dohodáři musí navíc se žádostí doložit kopii příslušné dohody a mzdových listů nebo jiné relevantní potvrzení zaměstnavatele.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).