Hlavní navigace

Tisk: Pošta dostane s datovou sítí i stovky zaměstnanců

5. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pošta přestane být závislá na službách telekomunikačních společností. Ministerstvo vnitra na ni v příštím roce převede komunikační infrastrukturu, respektive síť optických kabelů pro velkoobjemový přenos dat. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny a Mladá fronta Dnes.

Pod komunikační infrastruktury spadají také hasiči, policie a záchranný systém. „Výměnný obchod“ je výhodný pro obě strany. Pošta ušetří peníze, které nyní dává za pronájem sítí telekomunikačním společnostem, ministerstvo vnitra, které zdaleka optickou síť nevyužije, ušetří stovky milionů korun za provoz. Navíc díky tomu i svůj aparát zeštíhlí. Na poštu budou společně se sítí převedeny i stovky zaměstnanců. Negativně však na celou transakci může nahlížet 142 společností, které se starají o chod sítě ministerstva vnitra. V budoucnu by mohly přijít o zakázku, doplňuje Mladá fronta Dnes.

HN: Evropou se šíří úvěrové krize

Prohlubující finanční krize má dopad i na úvěrovou politiku Evropy. Banky přistoupily k náhlým omezením dostupnosti bankovních úvěrů. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny. Ty upozorňují, že současná úvěrová krize by se dala srovnat s rozsahem úvěrové krize v roce 2001. Jak vyplývá ze zjištění globálního poskytovatele služeb péče o pohledávky společnosti Coface, tato úvěrová krize by měla trvat mezi 18 měsíci a dvěma lety, firmy se totiž nízkému růstu ekonomiky, který s finanční krizí souvisí, dokážou přizpůsobit.

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).