Hlavní navigace

Názor k článku Potvrzeno, limit pro výdajové paušály OSVČ se zvýší na dvojnásobek od Zaměstnanec - Je možné, že nakonec ve všech oborech najdete...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 12. 2018 20:19

    Zaměstnanec (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    Je možné, že nakonec ve všech oborech najdete někoho, kdo dělá na IČO a projde to. Ovšem v některých oborech je to tak výjimečné, že téměř neseženete někoho, kdo vás takto "zaměstná". Zrovna ve školství neznám nikoho, kdo by učil na živnosťák a mohl tím pádem inkasovat to, co za něj škola platí na dalších odvodech. Sám jsem byl učitele na střední škole mnoho let. Tu a tam se něco dalo odfakturovat (dělal jsem tam např. správce sítě) a to pak bylo o úplně jiných penězích, ale zrovna učení, tedy daleko odbornější práce, na fakturu rozhodně nešla. Jednou jsem sehnal soukromou školu, kde jsem učil pár hodin a pak fakturoval IT poradenství. To asi nemůžeme do toho počítat. Ale řeba se něco změnilo, už jsem z důvodu malého výdělku učit přestal (i když jsem to původně vystudoval). Další obory jsou nasnadě, doktoři (spousta jich pracuje jako OSVČ, ale spousta nemůže), zdravotní sestry, vědečtí pracovníci. Těm práci stát reguluje tak, že jim nic jiného nezbývá.
    Jinak neřešme jednotlivé případy. Můžete říci, že ty schopnější pracují jako OSVČ a ti méně schopní jsou zaměstnanci. Ono to tak skoro možná i je (v oboru IT určitě). Mně se ale jedná o to, jestli to tak opravdu chceme. Jestliže se všichni dostatečně vzdělají, naučí se v tom chodit a budou všichni OSVČ, bude to fungovat?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).