Hlavní navigace

Povolí manažeři sledovat zaměstnancům v práci olympijské hry?

30. 7. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Na sledování olympijských her v práci mají manažeři odlišný názor. Mnozí se obávají o bezpečnost či přetížení sítě. Dokazuje to aktuální průzkum.

Manažeři se obávají, že letošní léto může zaměstnance svést k poklesu pracovní morálky. Téměř dvě třetiny českých HR manažerů se nedomnívá, že by letošní olympiáda a s ní spojené aktivity na pracovišti měly na efektivitu práce vliv. Třicet procent IT manažerů dokonce nechá své zaměstnance sport v práci sledovat. Vyplývá to z průzkumu personální agentury Robert Half International. Mezinárodní průzkum probíhal v prosinci 2011 a v lednu 2012 mezi řediteli a manažery v oblasti lidských zdrojů, IT a financí, a to v devatenácti zemích světa.

Čtěte také: Češi se během olympiády v Londýně chystají prosázet velké peníze

Ptejte se odborníka v poradně Mzdové účetnictví
PhDr. Dagmar Kučerová
mzdový poradce

Sledování sportovních přenosů (ne)povoleno

Více než sedmdesát procent dotázaných IT manažerů nebude sledování sportovních přenosů na počítači v práci vůbec povolovat. V ostatních zemích, kde průzkum probíhal, jsou manažeři ve srovnání s Českou republikou benevolentnější. Celkem čtyřicet tři procent dotázaných nechá své zaměstnance sport na pracovišti sledovat. Nejtolerantnějšími zeměmi jsou přitom Francie a Velká Británie (47 %).

Jako nejčastější důvod zákazu sledování sportu uvedli čeští IT manažeři obavy z poklesu produktivity práce (81 %), dále strach z přetížené počítačové sítě (36 %). Obdobně se vyjádřili i manažeři z ostatních zemí. Na prvním místě je obava z nízké produktivity (75 % respondentů). A na druhém obava o zabezpečení počítačových systémů. Největší strach o bezpečnost mají IT manažeři ve Francii a Německu. 

Naopak více než polovina dotázaných manažerů z Německa, Belgie a Švýcarska je přesvědčena, že olympijské hry a s nimi spojené aktivity na pracovišti budou mít na motivaci jejich zaměstnanců pozitivní vliv.

MM_socky3

Čtěte také: Olympijské hry začínají. Jsou svátkem sportu i byznysu. Kdo na tom vydělá?

Shrnutí výsledků průzkumu: 

  • Téměř polovina všech dotázaných HR manažerů předpokládá, že olympijské hry a s nimi spojené aktivity na pracovišti budou mít pozitivní vliv na pracovní morálku a motivaci zaměstnanců. Výjimkou jsou HR manažeři z České republiky – téměř dvě třetiny dotázaných neočekává, že by olympijské hry měly na pracovní morálku zaměstnanců dopad.
  • Sledování olympijských her v práci dovolí svým zaměstnancům téměř třetina IT manažerů v České republice.
  • Nejtolerantnější jsou IT manažeři ve Francii a Velké Británii: téměř polovina respondentů zaměstnancům dovolí sledovat sport na pracovním počítači v kanceláři.
  • Hlavní důvod pro zákaz sledování sportu v práci je pro české IT manažery strach z nízké produktivity zaměstnanců (přes 80 % respondentů).

Foto: www.isifa.com

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).