Hlavní navigace

Pozor, chybí vám na stánku ceník? Pak si koledujete o pokutu

13. 7. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Česká obchodní inspekce se v jižních Čechách zaměřila na vodácké kempy a občerstvení na Vltavě, kde zkontrolovala čtyři provozovny.

Jednalo se o provozovny v okolí Českého Krumlova. Ve třech případech bylo vše v pořádku a v jednom případě došlo k drobnému pochybení – chyběl ceník. I ten je však ve stáncích povinný.

Za pochybení byla uložena pokuta ve výši 500 korun. Jednalo se o to, že ve stánku chyběl ceník alkoholických nápojů, tedy o porušení § 12 zákona o ochraně spotřebitele. Ale i to je povinností prodejce – seznámit spotřebitele s cenou nabízených výrobků. S kontrolami začínáme, jde nám především o to působit preventivně, ne dávat vysoké pokuty, říká ředitelka krajského inspektorátu ČOI Martina Střihavková.  

Přečtěte si: Češi už zase utrácí za alkohol. Euforie po uvolnění opatření, nebo trvalý trend?

Tyto hlavní kontroly se netýkají poctivosti prodeje, ale především bezpečnosti výrobků a nabízených služeb. Při kontrolách však inspektoři zkoumají vše, co do dozorové kompetence ČOI spadá, tedy seznámení s cenou zboží nebo služby, správné účtování, dodržování deklarované míry podávaných nápojů apod. 

V podobných kontrolách bude Česká obchodní inspekce pokračovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).