Hlavní navigace

Pozor na další počítačový vir. Šíří se po e-mailu

28. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: www.isifa.com
Neotvírat, okamžitě hodit do koše. To je rada, kterou byste měli uplatnit v případě, že v následujících hodinách dostanete e-mail s výzvou k uhrazení dluhu.

Do e-mailových schránek českých uživatelů se v posledních hodinách dostávají spamy obsahující vir. Člověk, který ve své schránce objevil zprávu s předmětem „Výše pohledávky na vašem účtu #747582992331197“, by ji měl okamžitě zlikvidovat a v žádném případě neotevírat. Upozorňuje na to sesterský portál serveru Podnikatel.cz Lupa.cz.

Pokud by někoho zajímalo, co je uvnitř e-mailu, zde je jeho obsah. Zpráva psaná špatnou češtinou se tváří jako upozornění na dlužnou částku na účtu nejmenované banky, samozřejmě není pravá. Někteří lidé se na uvedený kontakt vedoucího Odboru vymáhání pohledávek nedovolají, jiní ano, ale na lince jsou úplně jiné osoby.

Jsme velmi rádi, že jste vyuziváli produktu z naší banky. Dovolujéme Vás upozornit, že k 25.04.2014 dlužné částky na osobní účet ve vysi #747582992331197 7570.95 Kč. Nabízíme vám dobrovolně uhradit pohledávku v plné výši do 17.05.2014.

Je na první pohled zřejmé, že jde o podvrh. V tomto případě navíc ještě velice nebezpečný. Text e-mailu se snaží přimět uživatele, aby otevřel přílohu ve formátu .ZIP, která má obsahovat smlouvu a platební údaje. Jenže ve skutečnosti se jedná o soubor s příponou .EXE, který obsahuje takzvaného trojského koně. Vir Win32/Injector.BCSO odhalil jeden z antivirových programů. 

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).