Hlavní navigace

Pozor na falešný web finanční správy, z uživatelů se snáží mámit platební údaje

Autor: 329515
Daniel Morávek

Podnikatelé by se měli mít na pozoru, e-mailem se šíří odkaz na falešné internetové stránky finanční správy, které se z uživatelů snaží získat platební údaje.

Doba čtení: 1 minuta

Finanční správa ČR varuje před aktuálním phisingovým útokem, který využívá falešných stránek finanční správy. Podvodníci se snaží od uživatelů vylákat osobní data, včetně údajů k platebním kartám. Odkaz na podvodný web je hromadně rozesílán e-mailem, který obsahuje oznámení o nároku na vrácení daně v anglickém jazyce. Po otevření odkazu, který údajně slouží pro vrácení daně, je uživatel přesměrován na webové stránky, kde musí vyplnit formulář. Finanční správa nikdy nerozesílá emaily tohoto charakteru. Důrazně vám doporučujeme, abyste byli k emailům z neznámých zdrojů velmi obezřetní. Pokud máte podezření, že jste podvodný email obdrželi, nereagujte na něj, upozornila finanční správa.

Jak podvodný e-mail vypadá?

TAX REFUND NOTIFICATIONAutor: www.financnisprava.cz

Falešné internetové stránky finanční správy

After the last calculation of your fiscal activity we have determined that you are eligible to receive a refund of 5908.22 CZK. Submit the Tax refund request and allow us 3–9 business days in order to process it. 
To submit your Tax refund click here! 
A refund can be delayed for a variety of reasons. For example submitting invalid records or applying after the deadling. 
Sincerely, Czech Financial Administration 
Document Reference: 9274362563