Hlavní navigace

Pozor na nová rakouská silniční pravidla

25. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Rakousko patří jakožto sousední stát k oblíbeným cílům výjezdů českých lyžařů. S blížící se zimou začíná být rakouské lyžování stále více aktuální. Řidiči by si však měli dát pozor, neboť od 1. listopadu začínají v Rakousku platit některá nová silniční pravidla a pokuty za jejich nedodržení mohou výrazně ztenčit výletní rozpočet.

Prvním listopadem počínaje začnou v Rakousku platit některá nová silniční pravidla. Změny se dotknou i Čechů, neboť právě ti často jezdí do Rakouska lyžovat. Minulou zimu Rakousko navštívilo 273 tisíc českých lyžařů. Většina z nich se dopravovala autem. Mezi další nejoblíbenější destinace patří Itálie, kam se jede právě přes Rakousko. Tamní silniční pravidla by se proto neměla brát na lehkou váhu. Od prvního listopadu až do poloviny dubna tam mohou řidiči pouze s povinnou zimní výbavou, která se skládá ze zimních pneumatik nebo sněhových řetězů. Řetězy je však možné užít pouze je-li vozovka sněhem pokryta souvisle a nehrozí-li její poškození řetězy. Celoročně platí v Rakousku povinné použití bezpečnostních pásů, 50 km/h jako maximální rychlost v obci,100 Km/h mimo obec a 130 km/h na dálnici, informuje Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

V toleranci alkoholu jsou Rakušané trochu shovívavější než Češi. Povolují 0,5 promile alkoholu v krvi, ale za překročení této hranice je možné inkasovat pokutu až ve výši 91 000 korun. Pokud pojedete na dovolenou se svými dětmi, do 12 let a 150 cm musí být přepravovány v dětských autosedačkách. Ve vozidle byste jako zahraniční host měli mít alespoň jednu reflexní vestu a užít ji při opuštění vozidla mimo obec a pohybu na vozovce či po krajnici. Případné nehody se musí neprodleně hlásit policii až na případy věcných škod, kdy byla oboustranně prokázána totožnost. Policejní protokol se ale může hodit i v tomto případě jako důkaz pro pojišťovnu. Čtěte více: Nemít od ledna povinné ručení se velmi prodraží

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).