Hlavní navigace

Pozor na outletový e-shop, prodává padělky

9. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Také outlet na internetu může být rizikový. Jak upozornil časopis dTest, eshop www.outletshoe.cz prodává padělky bot. dTest po stíženosti klientů provedl kontrolní nákup, který prodej padělaného zboží potvrdil.

dTest zakoupil například pár dámských sandálů značky Puma a předal je ke zhodnocení jejich pravosti odborným zástupcům společnosti Puma. Na první pohled bylo nápadné velmi nekvalitní zpracování i to, že obuv dorazila v krabici od úplně jiného páru bot, upozorňuje na některé z typických znaků padělaného zboží Martina Vernerová, právní poradce časopisu dTest.

Rovněž společnost Puma podezření o nepravosti obuvy potvrdila. Nákup v tomto obchodě potvrzuje skutečnost, že s padělky známých značek se již nesetkáte jen na tržnicích, ale i v běžných prodejnách a na internetu, říká Vernerová.

dTes proto již podnikl příslušné kroky k zamezení nezákonné činnosti e-shopu. Zároveň sbírá podklady od poškozených zákazníků za účelem dalšího řízení. Jak připomíná Vernerová, zákazníci, kteří již zakoupili zboží přes daný e-shop, mají možnost využít 14denní lhůty pro vrácení zboží. Pokud uvedenou tento důvod, prodejce ponese náklady poštovného a balného.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).