Hlavní navigace

Pozor na podvodnou internetovou lékárnu

28. 7. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Občanské sdružení spotřebitelů TEST varuje před podvodnou internetovou lékárnou www.lekarna-online.com. Ta nejen že nedodává objednané zboží lidem, ale navíc ani nemá k prodeji léků žádnou licenci. Společnost, která lekárnu provozuje, podniká dle obchodního rejstříku v oblasti pronájmu nemovitostí a v současnosti je na ní vyhlášena likvidace.

Případem jsme se začali zabývat v okamžiku, kdy jsme zaznamenali stížnosti na tento obchod, říká Jan Votočka, právní poradce časopisu dTest, a dodává: Jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že lékárna nemá k prodeji léků žádné povolení a podniká tak v tomto oboru zcela nezákonně.

Sdružení si například stěžovala paní Čápová, která si z obchodu objednala několik kusů zboží, avšak e-shop ji poslal pouze některé. Když pak požadovalo vrácení rozdílu v ceně, obchod nijak nereagoval. Tento příběh však patří ještě mezi ty “šťastnější”, jelikož již několik měsíců lékárna nedodává žádné zboží, a to navzdory tomu, že platby stále přijímá. Čtěte také: Pozor na platby předem, s podvodnými e-shopy se roztrhl pytel

Po vyhodnocení všech podkladů od poškozených zároveň zvážíme podání trestního oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu, komentoval Votočka další postup dTestu jako reakci na to, že lékárna stále od lidí přijímá platby.

Obchodem se již začal zabývat Státní úřad pro kontrolu léčiv. Na jeho stránkách si navíc mohou spotřebitelé zkontrolovat, zda má daná intertnetová lékárna pro prodej léčiv příslušná povolení.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).