Hlavní navigace

Pozor na vykutálené dopisy, které v těchto dnech zaplavily poštovní schránky

25. 3. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: www.isifa.com
Do schránek chodí v těchto dnech dopis, ve kterém se odesílatel snaží z lidí dostat peníze. Tvrdí, že má pro ně zapečetěný balík a chce za jeho doručení 500 Kč.

Poštovní schránky po celé republice zaplavila další vlna nevyžádaných dopisů, které se z lidí snaží vymámit peníze. Odesílatel v dopisu žádá uhrazení částky 500 Kč za dodání údajného zapečetěného balíku. Na případ upozornilo sdružení dTest, které doporučuje opatrnost a na podobné dopisy vůbec neodpovídat.

Pozor na matoucí dopisy

Ilustrační obrázek
Autor: www.isifa.com

Ilustrační obrázek

Řada lidí našla v posledních dnech ve schránce dopis s Mezinárodního centra přepravy – M. C. P. Je v něm uvedeno, že Mezinárodní přepravné středisko zaregistrovalo zapečetěný balík, který bude doručen na adresu spotřebitele. Zároveň dopis vyzývá adresáta, aby napsal kontaktní údaje na přiložený formulář a vše potvrdil uhrazením částky 500 Kč jako poplatku za dopravu a doručení. Spotřebitel nabude dojmu, že má peníze vložit do obálky a odeslat spolu s údaji na společnost Pošta servis s. r. o. Až o pár řádek níže se dočte, že tento poplatek uhradí ve chvíli poštovního doručení zapečetěného balíku. Spotřebitel si navíc ještě může připlatit za přednostní servis, upozorňuje dTest na svém webu.

Jak dopis vypadá

Zdroj: dTest

Podle dTestu je dopis úmyslně napsán matoucím způsobem, aby spotřebitelé poslali 500 Kč v odpovědní obálce. Společnost v dopise navíc slibuje pouze doručení zapečetěného balíku a nikde se nepíše, co by měl balík obsahovat. Jednatelem a společníkem společnosti Pošta servis s. r. o. je fyzická osoba žijící v Lucembursku. Vedle této společnosti vlastní ještě další dvě – ASTROLOGICKÉ PŘEDPOVĚDI s. r. o. a DREAM BODY s. r. o., uzavírá dTest.

Perexové foto: www.isifa.com

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).