Hlavní navigace

Praha je dvanáctou kongresovou metropolí světa

1. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Praha je dvanáctou kongresovou metropolí světa. Vyplývá to ze statistik International Congress & Convention Association, o které informuje CzechTourism. Asociace hodnotí podle mezinárodních akcí organizovaných mezinárodními asociacemi, které se konají alespoň ve třech různých zemích. Loni jich bylo 6,5 tisíce, v Praze pak 72 z nich. Celosvětově je tak Praha 12., v rámci Evropy se dostala do první desítky.

Česko je pak v žebříčku na 32. místě a hostilo celkem 82 akcí. Tedy jen deset akcí se nekonalo v Praze. Na prvních třech příčkách se umístily Vídeň, Berlín a Singapur. Mezi státy vedou USA, Německo a Španělsko.

Aby se Praha dostala na přední místa co do počtu a kvality kongresových akcí, vzniklo za podpory CzechTourism tzv. Prague Convention Bureau, jehož hlavním cílem bude lákat kongresy a jim podobné akce do Prahy, informuje ředitel agentury CzechTourism Rostislav Vondruška. Podle Vobdrušky by chtěla agentura dosáhnout v budoucnu toho, aby i v jiných městech Česka byly dostatečné kongresové kapacity.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).