Hlavní navigace

Praha má připraveno 680 milionů korun na vzdělávací a sociální projekty

4. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V rámci druhé výzvy Operačního programu Praha – Adaptabilita je pro žadatele připraveno 680 milionů korun. Peníze mohou dostat žadatelé, kteří připraví kurzy pro své zaměstnance, modernizaci výukových programů ve školách nebo opatření na podporu rovných šancí pro ženy a muže na trhu práce.

Ve druhé výzvě, která potrvá od 5.května do 15.července 2009, došlo nově k přehlednějšímu rozčlenění žadatelů podle podporovaných aktivit. To znamená, že například střední škola už nebude muset soutěžit o dotaci s vysokou školou, protože každá má přesně vymezenu skupinu podporovaných aktivit, uvedla náměstkyně primátora Markéta Reedová, která má evropské fondy na starosti.

S větším zájmem se počítá v oblasti zaměstnaneckých kurzů a školení nebo vzdělávání pracovníků ve výzkumu a vývoji. Zde mohou žadatelé dostat až 310 milionů korun. Mezi úspěšnými žadateli v první výzvě byla například i Barrandovská filmová studia, jejíž dlouholetí zaměstnanci se vyškolí v oblasti manažerské práce a zacházení s výpočetní technikou.

Oproti minulé výzvě zde však došlo ke změně ve financování projektů. V rámci druhé výzvy bylo nyní v první oblasti podpory zavedeno spolufinancování realizátora projektu. Díky tomu, že se žadatelé vyjma veřejných institucí budou muset v menší míře podílet na rozpočtu, očekáváme z jejich strany větší motivaci ke zvýšení kvality a lepší propracovanosti podávaných projektů, vysvětluje Markéta Reedová.

školení účto leden 23 Kučerová

V rámci vzniku tréninkových pracovních míst nebo podporu pracovního prostředí vstřícného k rodinám, je k dispozici 150 milionů korun. Podniky mohou získat finance také na zřízení firemních mateřských školek. Ty jsou v dnešní době stále populárnější, protože umožňují ženám vrátit se rychleji do zaměstnání, aniž by musely opouštět své dítě, dodává Reedová.

Na popularizaci vědeckotechnických oborů na středních a vysokých školách nebo rozvoj distančních a kombinovaných forem studia plánuje Praha vyplatit celkově 220 milionů korun. Čtěte více: Vyberte si z širokého spektra dotací EU.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).