Hlavní navigace

Praha odpustí restauratérům nájemné za předzahrádky za červen a červenec

24. 5. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Pražští restauratéři nebudou muset platit v červnu a červenci nájemné za předzahrádky na komunikacích patřících Praze.

V srpnu pak budou platit nižší částky. Rozhodli o tom dnes pražští radní, informoval radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09).

Praha odpustí nájemné za předzahrádky

Pražští radní dnes rozhodli o odpuštění nájemného za předzahrádky za červen a červenec. Restauratéři tak nebudou muset za předzahrádky na komunikacích patřících Praze platit dva měsíce. Od srpna do konce roku bude nájemné v památkové rezervaci 30 procent a ve zbytku města 50 procent.

Jestliže se zahrádka nachází na pozemku ve správě městské části, bude rozhodnutí o slevě či odpuštění nájmu od 1. června na příslušné radnici. Doufám, že tento krok dá podnikatelům prostor se v tomto náročném období alespoň trochu nadechnout, řekl radní Jan Chabr.

Některé radnice už odpuštění poplatku za předzahrádky odsouhlasily

Už před časem například informovala radnice Prahy 1, že nebude za umístění restauračních předzahrádek na pozemcích Prahy vybírat žádné nájemné ani místní poplatky a promine také poplatky za užívání veřejného prostranství pro uliční prodej před provozovnami.

Podobně rada městské části Brno-střed schválila na začátku května odpuštění místního poplatku za restaurační zahrádky a umístění takzvaných reklamních áček až do konce roku.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).