Hlavní navigace

Prázdninové omezení kamionové dopravy přineslo problémy

5. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kamiony, pro něž začal platit páteční zákaz jízd, zaplnily v podvečer odstavná parkoviště na hlavním tahu z Prahy do Brna. Na některých místech poblíž Prahy kamiony stály i v připojovacích pruzích.

Autodopravci si dlouhodobě stěžují, že u českých dálnic a hlavních tahů je nedostatek parkovacích míst a žádají proto zrušit prázdninový páteční zákaz jízd kamionů. Ten začal platit včera od 17:00 hodin. Podle odhadu sdružení Česmad chybí na hlavních tazích kolem 2000 parkovacích míst. Za poslední rok přitom vzniklo jen 80 míst. Problém není s parkováním u nových dálnic, kde se se zvýšenou kapacitou počítá, ale spíše u starších komunikací, řekl mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka.

Parkoviště na D1 bývají podle zkušeností z minulých let nejplnější, problémy bývají i na D5 z Prahy do Rozvadova. Na velkoberanovském úseku D1 na Jihlavsku se odstavná parkoviště začala zaplňovat včera už od 16:00, tedy hodinu před začátkem zákazu jízd.

Omezení platí již třetí rok a mají zvýšit bezpečnost na silnicích na konci pracovního týdne. Nákladní auta nad 7,5 tuny nemohou během prázdninových měsíců jezdit po silnicích každý pátek mezi 17:00 a 21:00, v sobotu od 7:00 do 13:00 a v neděli od 13:00 do 22:00. Ve zbytku roku platí zákaz jízd kamionů jen v neděli odpoledne.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).