Hlavní navigace

Pražská burza opět v poklesu

18. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Během dnešního obchodování pražská burza stále padá. Index PX po hodině umazal 4,51 %. Nejvíce se na jeho propadu podílí tituly NWR, CETV a Orco. Rostou naopak akcie společnosti Philip Morris. Pokles je způsoben nedostatečnou poptávkou, investoři vyčkávají, kam až se akcie propadnou.

Dnešní obchodování je pro pražskou burzu ve znamení červených čísel. Index PX po hodině obchodování ztrácí 4,51 %. Nejhůře jsou na tom akcie společností NWR, CETV a Orco. V růstu je naopak jediný titul – Philip Morris. Pražská burza po včerejším ´sametovém´ volnu dohání zbytek regionu. Na trhu chybí poptávka a investoři čekají, kam až se trh může propadnout, komentoval dnešní vývoj pro agenturu Mediafax Michal Valentík, makléř společnosti Patria Finance.

Burza navazuje na páteční a pondělní propady v New Yorku. Jelikož se včera na Burze cenných papírů v Praze neobchodovalo, dohání ztráty, které se do Evropy přelily právě z USA. Na červená čísla reagují i asijské burzy. Propadá se japonská i hongkongská burza. Čtěte více v seriálu Finanční krize

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).