Hlavní navigace

Pražská burza zažívá konečně obrat

13. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pro dramatických poklesech minulého týdne, kdy se na pražské burze vyprodávalo a klesaly všechny tituly, nyní zažívá konečně obrat. Během prvních deseti minut index PX posílil o 7 % a všechny tituly rostou. Největší podíl na růstu indexu mají akcie společnosti Orco, ECM a Erste Bank.

Po ztrátách, které pražská burza nabrala během minulého týdne, přichází konečně růst. Zdá se, že se u obchodníků začíná objevovat optimismus a po týdnu, kdy občas klesaly všechny tituly a u některých muselo být zastaveno obchodování, si dnes během prvních deseti minut index PX připsal víc než 7% růst. Nyní rostou všechny tituly, nejvíce pak akcie společnosti Orco, CETV, ECM a Erste Bank a index PX posiluje o více než 8 %.

Burza pozitivně reaguje na závěr obchodování z minulého týdne na Wall Street, kdy technologický index Nasdax uzavíral s 0,3% růstem. Náladě přidal jistě i víkendový záchranný krok eurozóny. Podle hlavního analytika společnosti Atlantik Milana Vaníčka by opatření vzešlé z EU mělo přispět k ochotě bank si vzájemně více půjčovat a uklidnit tak situaci na peněžním trhu, jak se vyjádřil pro agenturu Mediafax. Čtěte více: Těžké časy nejen na pražské burze

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).