Hlavní navigace

Pražské bary a restaurace musí zavřít o půlnoci, v obchodech povinné roušky

4. 9. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Od středy 9. září budou muset mít pražské bary, kluby a restaurace od půlnoci do šesti ráno zavřeno. V obchodech budou opět povinné roušky.

Od pondělí 14. září budou roušky povinné i ve společných prostorách škol. Důvodem opatření je zhoršující se situace ohledně šíření koronaviru.

Pražské bary musí zavřít o půlnoci

Pražská hygiena dnes oznámila nová opatření proti šíření koronaviru. Od středy 9. září budou muset pražské provozovny stravovacích zařízení (restaurace, bary, noční kluby apod.) mít mezi půlnocí a šestou hodinou ranní zavřeno. Od stejného data budou v pražských obchodech povinné roušky. Od 14. září budou roušky povinné i ve společných prostorách pražských škol.

Důvodem opatření je zhoršující se situace ohledně koronaviru. Praha je sice na oficiálním semaforu jako jediný region oranžová, ale nákaza narůstá v celé ČR. Jak ukazují data Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí, Česko aktuálně patří, co se týče tempa šíření, mezi nejhorší země v Evropě. 14denní přírůstek na 100 tisíc obyvatel činí 50,8, což je 6. nejvyšší nárůst z 31 zemí.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).