Hlavní navigace

Pražský Švejk restaurant - tradice spíš pro turisty

5. 4. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 457853
Protentokrát navštívil Gurmán pražský Švejk restaurant, který je kromě Prahy možné nalézt i v mnoha dalších městech. Svou polohou na Starém Městě slouží toto, ač názvem tradičně české restaurační zařízení, spíše zahraničním turistům.

Švejk restaurant je gastronomický franchisingový projekt založený na tradici, které dal základy Jaroslav Hašek svou postavou dobrého vojáka Švejka. Restaurační provoz se proto nese v duchu nápadité atmosféry z dob Rakouska – Uherska s využitím receptur tradiční české kuchyně našich babiček.


Restaurace:
Švejk restaurant

Lokace: Široká 20, Praha 1

Typ: franchisingová restaurace

V pražském Švejk restaurantu si přijde na chuť snad opravdu každý. Pochutnají si zapřísáhlí jedlíci masa i vegetariáni, milovníci těstovin, salátů a jak jinak, samozřejmě i české kuchyně. Ačkoli se ale jedná o českou tradici, díky umístění restaurace na Starém městě, je zde český návštěvník ve výrazné menšině.

Vyzkoušeno: Co podnikatelům může restaurace nabídnout?

Parkování: ne
WiFi: ne
Kouření: ano
Příjem platebních karet: ano
Vhodné pro obchodní schůzku: ne, spíše pro osobní setkání

Objednávka

  • Hovězí vývar s masem a nudlemi 43 Kč
  • 70 g Zapečený chřest se šunkou a sýrem 89 Kč
  • 150 g Řezy ze svíčkové dle nadporučíka Lukáše 278 Kč
  • 200 g Bramboráčky 45 Kč
  • 1 ks Pečené vepřové koleno s křenem a hořčicí 190 Kč

Hovězí vývar má jemnou chuť. O své poctivosti hosty přesvědčí libovými kousky masa, pórkem, zeleninou a dobrými nudlemi.

Gurmán - Švejk 1

Teplý předkrm tentokrát zastoupil zapečený chřest, který obvykle rozděluje strávníky na dva tábory. Jedni jej milují, druzí nesnáší. Zdejší úprava by ale uspokojila všechny, neboť trošku nevýrazná chuť chřestu je umně dochucena zapečeným sýrem a šunkou. K předkrmu host dostane i košík s výběrem čerstvého pečiva.

Gurmán - Švejk 2

Řezy ze svíčkové dle nadporučíka Lukáše si zaslouží velkou pochvalu. Měkké a chutné maso svědčí o svědomité péči kuchaře. Na talíři jej doprovází poctivá porce fazolové směsi se slaninou a pórkem. Vše je zalité skvělým sosem s výraznější chutí pepře. Po příloze s bramboráčky se host bude domů doslova valit, neboť nechat na talíři tuto „manu“ může jen opravdový asketa.

Gurmán - Švejk 3

Když tradičně, tak tradičně. Vepřové koleno je zde podáváno upečené „tak akorát“, nevysušené a šťavnaté. Spolu s hořčicí, křenem a pivem strávníci skutečně pocítí, že sedí v českém hostinci. Jediná výtka, kterou je možné namítnout, je křen, kterému chyběl jeho pověstný říz. Porce vepřového kolene by zasloužila čerstvě strouhaný, který pálí až za ušima.

Content 22 tip novy

Gurmán - Švejk 4

Obsluha a služby

Obsluha Švejk restaurantu je milá a velice rychlá. Strávník objednanou krmi dostane doslova „v cukuletu“. Mezitím se může kochat výzdobou dobových obrazů a fotek a jak jinak i motivy ze života vojáka Švejka z dílny malíře Josefa Lady. Restaurace, která v letních měsících provozuje i zahrádku, má otevřeno denně od jedenácté dopoledne do jedenácté večer.

Gurmán - Švejk 5

Hodnocení

V tomto díle Gurmán nemá co vytknout. Ačkoli restaurace není ideálním místem k pracovním příležitostem, přátelské vztahy tu hosté mohou budovat u dobrého jídla a s rychlou obsluhou. Gurmán proto Švejk restaurantu uděluje všech pět hvězdiček.

Pět hvězdiček

– maximální počet hvězdiček, který mohou hodnotitelé udělit. Vyjadřuje, že restauraci/kavárně nelze s ohledem na její kategorii nic zásadnějšího vytknout. Další kritéria při hodnocení

tip

Doporučujeme

V hodnocení Gurmána je nejvyšší meta, které mohou restaurace a kavárny dosáhnout, pět hvězdiček. Co jiného tedy doporučit, než právě pětihvězdičkové restaurace a kavárny. Přejít na seznam pětihvězdičkových restaurací a kaváren

Gurmán - hodnocení 5

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).