Hlavní navigace

Přehledy pro ČSSZ a zdravotní pojišťovnu chystejte už nyní. Máme je všechny

6. 1. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed
Přehledy o příjmech a výdajích pro ČSSZ a zdravotní pojišťovnu nemusíte složitě vyhledávat. Server Podnikatel.cz je pro vás má všechny na jednom místě.

Na podání přehledů o příjmech a výdajích za rok 2015 pro Českou správu sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovnu je stále ještě čas. Obecně platí, že oba přehledy je nutné odevzdat nejpozději do jednoho měsíce od doby, kdy bylo podáno daňové přiznání. 

Ilustrační obrázek
Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed

Ilustrační obrázek

OSVČ bez daňového poradce musí přehledy odevzdat nejpozději první pracovní den v květnu. Vzhledem k tomu, že 1. května je svátek a navíc neděle, mají OSVČ čas do pondělí 2. května. Pokud OSVČ použijí služeb daňového poradce, musí přehledy podat do pondělí 1. srpna. Do konce dubna ale musí tuto skutečnost doložit místní správě sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovně.

Povinnost podat přehledy se týká také OSVČ, které nemusí odevzdat daňové přiznání. Přehled pro ČSSZ musí odevzdat do pondělí 1. srpna a přehled pro zdravotní pojišťovnu dokonce již do pátku 8. dubna.

Na odevzdání přehledů se ale můžete připravit již nyní. Server Podnikatel.cz vám je nabízí všechny na jednom místě. Tedy jak pro Českou správu sociálního zabezpečení, tak pro všechny zdravotní pojišťovny.

Přehled pro Českou správu sociálního zabezpečení :

Přehled o příjmech a výdajích pro ČSSZ za rok 2015

Seznam přehledů pro zdravotní pojišťovny:

Pojištěnci Oborové zdravotní pojišťovny mohou přehledy vyplnit také prostřednictvím aplikace Vitakarta online.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).