Hlavní navigace

Nezapomeňte na přehledy o příjmech a výdajích. Jak ho lze dodat na sociálku?

11. 4. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tři týdny schází do nejzazšího termínu podání přehledů 2017. Připomínáme, jak lze dodat přehled o příjmech a výdajích České správě sociálního zabezpečení.

Přehledy o příjmech a výdajích za rok 2017 pro Českou správu sociálního zabezpečení je nutné odevzdat nejpozději do jednoho měsíce od doby, kdy měli podnikatelé podat daňové přiznání. 

Čtěte také: 10 chyb, kterých se OSVČ dopouští u přehledů pro zdravotní pojišťovnu a ČSSZ

Pokud poplatník, který nevyužíval služeb daňového poradce, podával daňové přiznání v nejzazším termínu, tedy 3. dubna, má stále ještě 3 týdny na podání přehledů o příjmech a výdajích. Ty by měly mít ČSSZ, ale také pojišťovna, nejpozději 2. května.

Přehled pro ČSSZ je možné podat následujícími způsoby:

Přehled o příjmech a výdajích je možné podat osobně. Lze využít formulář, který je určen k ručnímu vyplnění nebo se nabízí interaktivní formulář, který je třeba vytisknout. S formulářem je pak nutné zavítat na podatelnu příslušné okresní správy sociální zabezpečení.

Příslušný tiskopis nabízí server Podnikatel.cz ke stažení.

Nabízí se možnost prostřednictvím interaktivního formuláře z ePortálu ČSSZ tiskopis odeslat přes veřejné rozhraní pro e – Podání (VREP/APEP), jestliže má podávající uznávaný elektronický podpis.

Prostřednictvím interaktivního formuláře z ePortálu ČSSZ odeslat přímo do určené datové schránky e – Podání ČSSZ, jestliže je podávající držitelem datové schránky.

školení-leden22-molín

Přehled v čitelném formátu je možné doručit i na e-podatelnu nebo do datové schránky příslušné OSSZ, jestliže podávající vlastní elektronický podpis anebo je držitelem datové schránky.

Vyplnění interaktivního tiskopisu přes ePortál není podmíněno přihlášením se do systému datových schránek. Máto však své výhody. Pokud se podávající k ePortálu za pomoci přihlašovacích údajů do své datové schránky přihlásí, budou mu při práci s tímto formulářem automaticky předvyplněny identifikační údaje z databází ČSSZ. Zároveň bude klientům umožněno uložit byť i rozepsaný formulář na vlastní PC.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).