Hlavní navigace

Přehledy všech zdravotních pojišťoven na jednom místě. Stahujte je

31. 1. 2019
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Všechny zdravotní pojišťovny v ČR již zveřejnily aktuální přehledy o příjmech a výdajích. Využít lze tiskopisy jak pro tisk, tak i tiskopisy interaktivní.

Přehled o příjmech a výdajích za rok 2018 je nutné zdravotní pojišťovně odevzdat nejpozději do jednoho měsíce od doby, kdy bylo podáno daňové přiznání.

Osoby samostatně výdělečně činné, které nevyužijí služeb daňového poradce, musí přehledy odevzdat nejpozději první pracovní den v květnu. Vzhledem k tomu, že 1. května je svátek, mají OSVČ čas do čtvrtka 2. května. Pokud OSVČ použijí služeb daňového poradce, musí přehledy podat do čtvrtka 1. srpna. Do konce dubna ale musí tuto skutečnost doložit místní správě sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovně.

školení-leden22-molín

Všechny zdravotní pojišťovny už zveřejnily aktuální přehledy o příjmech a výdajích. K dispozici jsou tiskopisy jak klasické pro tisk, tak také interaktivní, které vyplňování usnadní. Server Podnikatel.cz je nabízí všechny na jednom místě ke stažení. 

Přehledy o příjmech a výdajích všech zdravotních pojišťoven

Pokud podnikatel přehled včas nepodá, nemusí se ihned obávat sankcí. Zdravotní pojišťovny podnikatele nejprve upozorní, že přehled nepodal, a vyzvou ho k nápravě. Pokud by ale podnikatel výzvy ignoroval a přehled nepodal, může dostat pokutu až v řádu desetitisíců korun. Zdravotní pojišťovna může udělit pokutu až do výše 50 000 korun.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).