Hlavní navigace

Názor k článku Nová nemocenská pro OSVČ. Jen zbytečná almužna? od Noname - Souhlasím s pánem, který reagoval jako druhý. Pokud...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 2. 2011 14:19

  Noname (neregistrovaný) ---.107.broadband.iol.cz
  Souhlasím s pánem, který reagoval jako druhý. Pokud Vy cítíte nespravedlnost v tom, že jako zaměstnanec platíte větší odvody - respektive platí je Váš zaměstnavatel, nezbývá Vám, než opravdu zkusit podnikat nebo si najít jinou lépe placenou práci.
  Dle mého názoru je to tak správné. Zaměstnanci končí pracovní doba v určitou dobu, jde domů a má takzvaně čistou hlavu. Dost chlapů razí přímo do hospody, dají si pivko a nadávají na vše kolem. Ale hlavně na šéfa.
  Podnikatel, který má zaměstnance, si takový luxus dovolit nemůže. Hodně lidí si myslí, že podnikatel = zloděj. Ruku na srdce, kolik takových podnikatelů znáte? To, že se o pár lidech mluví na TV Nova ještě neznamená, že jsou všichni takoví. Pokud podnikateli dluží jiná firma a nemůže třeba včas zaplatit zaměstnancům, určitě ho to dvakrát netěší.
  A když onemocní, stejně do té práce jde nebo alespoň pracuje doma. Navíc mu u hlavy drnčí telefony.
  Pokud zaměstnance nemá a provozuje nějakou živnost, tak se jenom třese, aby sehnal práci a dokázal poplatit vše, co musí.
  Věřte, že jako zaměstnanec máte v tomto výhodu. Navíc, když onemocníte, máte jistou nemocenskou. Tři dny sice nedostanete nic, ale potom Vás platí zaměstnavatel a pak stát.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).