Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Nová nemocenská pro OSVČ. Jen zbytečná almužna? od kulivok - páni podnikatelé, když odvádí to nejmenší, co musí?...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 2. 2011 11:35

  kulivok (neregistrovaný) ---.suas.cz
  páni podnikatelé, když odvádí to nejmenší, co musí? A na sociální ? To by dal člověk jednomu korunu, jak jsou na tom ti chudáčci špatně, že vykazují samé ztráty a div by si nešli pro podporu. Ale v garáži dva meďáky, vilu, apod. Takže každému, co si zaslouží.
  Zaměstance oškubou jak husu a nikdo se jich na nic neptá.
 • 2. 2. 2011 0:55

  nobody (neregistrovaný) ---.internetbox.cz
  Ja si tipnu... Vy chodíte do práce "vytrpět" si svých 8/12 hodin a pak takhle nadáváte nad pivem?
  Mozna by si to chtělo rozšířit obzory. Pokud totiž nemáte ty správné známe a nemáte státní zakázky, tak si na tu vilu a mercedesy vyděláte hodně těžko.
  A pokud se vám stane že vám odběratel vyhlásí insolvenci a vy u něj máte za 2 měsíce práce neproplacenou fakturu na 120k, tak meďáky neřešíte, řešíte to, že jste s prominutím v pr....

  A když tedy máte pocit, že vás zaměstnavatel oškubává, tak jdetě jinam! A nebo ještě lépe - začněte podnikat!
 • 3. 2. 2011 8:29

  okurka (neregistrovaný) 217.195.165.---
  To jste špatně pochopil, neoškubává nás zaměstnavatel, ale stát. Na podnikatelích nic moc nevybere, tak škube zaměstnance - mě se nikdo neptá, jestli chci jít na mateřskou nebo čerpat jinou sociální dávku, prostě platím a platím a kdybych na tu mateřskou skutečně šla? Tak mám 60% z platu, ať jsem odvedla co jsem odvedla za x let. Švagrová je kadeřnice, na daních odvádí nula nula nic, jen si těsně před mateřskou doplatila nějaký ten mizerný peníz a protože do toho spadla ještě v loňském roce, tak má měsíčně 19.000,-Kč. Je toto normální? Mě se to moc nezdá!!! A k Vaší připomínce - běžte podnikat - je to stejně krátkozraké, jako bych já Vám říkala, když brečíte nad podnikáním, běžte dělat zaměstnance!!!
 • 7. 2. 2011 14:19

  Noname (neregistrovaný) ---.107.broadband.iol.cz
  Souhlasím s pánem, který reagoval jako druhý. Pokud Vy cítíte nespravedlnost v tom, že jako zaměstnanec platíte větší odvody - respektive platí je Váš zaměstnavatel, nezbývá Vám, než opravdu zkusit podnikat nebo si najít jinou lépe placenou práci.
  Dle mého názoru je to tak správné. Zaměstnanci končí pracovní doba v určitou dobu, jde domů a má takzvaně čistou hlavu. Dost chlapů razí přímo do hospody, dají si pivko a nadávají na vše kolem. Ale hlavně na šéfa.
  Podnikatel, který má zaměstnance, si takový luxus dovolit nemůže. Hodně lidí si myslí, že podnikatel = zloděj. Ruku na srdce, kolik takových podnikatelů znáte? To, že se o pár lidech mluví na TV Nova ještě neznamená, že jsou všichni takoví. Pokud podnikateli dluží jiná firma a nemůže třeba včas zaplatit zaměstnancům, určitě ho to dvakrát netěší.
  A když onemocní, stejně do té práce jde nebo alespoň pracuje doma. Navíc mu u hlavy drnčí telefony.
  Pokud zaměstnance nemá a provozuje nějakou živnost, tak se jenom třese, aby sehnal práci a dokázal poplatit vše, co musí.
  Věřte, že jako zaměstnanec máte v tomto výhodu. Navíc, když onemocníte, máte jistou nemocenskou. Tři dny sice nedostanete nic, ale potom Vás platí zaměstnavatel a pak stát.
 • 8. 2. 2011 17:49

  podnikatel (neregistrovaný) ---.nfx.cz
  typické čecháčkovské stádu se ozavalo - my zaměstnanci jsme největší chudáci a on si jen užívá našich peněz - :D já bych to přeložil:
  jsme zaměstnanci, protože na víc se stejně nezmůžem a přece nebudu makat víc jak 8 hodin denně. Jo a jelikož všichni okolo říkají, že náš šéf nás okrádá, tak je to pravda.

  prostě někdo má a někdo nemá (mozek)
 • 5. 3. 2011 13:12

  ten, co platí za nevděčen (neregistrovaný) ---.14.broadband4.iol.cz
  Typické urban story ufňukaného nevděčného zaměstnance, nuly. Podle Vaší "logiky" Vás od bohatství dělí pouhých 1 000 Kč (pořízení živnostenského listu), proč už tedy nepodnikáte?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).