Hlavní navigace

Prezident zítra jmenuje premiérem Jana Fischera

8. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká republika by měla mít od zítra nového premiéra. Dnes v odpoledních hodinách totiž předseda odstupující vlády Mirek Topolánek a předseda opoziční ČSSD Jiří Paroubek oznámili prezidentovi, že se dohodli na způsobu ukončení vládní krize. V rámci dohody domluvené na konci minulého týdne navrhli Václavu Klausovi jmenovat do funkce předsedy vlády Jana Fischera, dosavadního předsedu Českého statistického ú­řadu.

Prezident republiky Václav Klaus vyjádřil uspokojení nad řešením, které odpovídá jeho požadavkům, jež zformuloval poté, kdy vláda podala demisi, uvedl Radim Ochvat, ředitel Tiskového odboru prezidenta.

Dohodu o nové vládě podpořilo přes zákaz také několik lidoveckých poslanců včetně dosluhujícího ministra financí Miroslava Kalouska či šéfa klubu poslanců Pavla Severy. Tomu se snažil dopoledne zabránit předseda KDU – ČSL Jiří Čunek, který pohrozil těm, kteří podpoří vládu, vyškrtnutím z kandidátní listiny pro příští volby. Čtěte také: Lidovcům a zeleným už nejde o vládu, ale o vlastní přežití.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).