Hlavní navigace

Při platbě daně z nemovitých věcí ze zahraničí myslete na správnost čísla účtu

15. 5. 2019
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Uhradit daň z nemovitých věcí je možné i ze zahraničí, a to bezhotovostně bankovním převodem. Ohlídejte si však správnost bankovního účtu.

Na uhrazení daně z nemovitých věcí je čas do konce května. Způsobů, jak daň uhradit, je hned několik. 

Poplatník může využít daňovou složenku, kterou proplatí na poště, daň zaplatí prostřednictvím SIPO, hotově v pokladně finančního úřadu, využít lze také bezhotovostní převod z bankovního účtu poplatníka. 

Psali jsme: Do konce května je nutné uhradit daň z nemovitých věcí. Jak na to?

Pokud je poplatník daně z nemovitých věcí v zahraničí, je možné využít pouze poslední způsob, tedy bezhotovostně bankovním příkazem. Finanční správa však upozorňuje na správnost bankovního účtu. Při platbě daně z nemovitých věcí je číslo účtu finančního úřadu nutno uvést v mezinárodním kódu IBAN, uvádí na twitterovém účtu. 

Čísla bankovních účtů finančních úřadů nejčastěji placených daní v mezinárodním formátu IBAN jsou k dohledání na stránkách Finanční správy ČR

Psali jsme: Proč přišly poplatníkům dvě složenky k dani z nemovitostí od téhož úřadu?

Na uhrazení daně je čas do konce května

Většina poplatníků musí daň zaplatit do pátku 31. května. Pokud výše daně překročí 5000 korun, je možné ji rozložit do dvou stejně vysokých splátek, přičemž první je nutné uhradit do konce května a druhou do pondělí 2. prosince. Rozdílné termíny mají zemědělci a chovatelé ryb, kteří mají první lhůtu v případě částky nad 5000 korun posunutou na pondělí 2. září. Druhý termín zůstává na 2. prosinci. 

Pokud vyjde daň na méně než 30 Kč, není nutné ji platit. Výši daně se poplatníci dozví z daňové složenky, kterou finanční správa rozesílala v dubnu a květnu, nebo formou předpisných seznamů, které jsou během května k nahlédnutí na finančních úřadech. Právnické osoby dostávají informaci o výši daně do datové schránky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).