Hlavní navigace

Při podnikání používá manželovo auto. Jak je to s výkazem nákladů a povinnostmi?

8. 11. 2019
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Může podnikatelka uplatnit náklady na automobil, který má její manžel v osobním vlastnictví? Účetní radí účetním v diskuzích na BusinessCenter.

Přehled daňových povinností v nadcházejícím týdnu, vzory šablon a výběr z diskuzí tradičně přinášíme v BusinessCenter Bulletinu.

Daňový kalendář v nadcházejícím týdnu 11. listopadu – 17. listopadu

  • Dne 11. listopadu je termín splatnosti spotřební daně za září 2019 (mimo spotřební daň z lihu)

Vzory šablon

Využijte náš formulář přiznání ke spotřební dani všeobecné i přiznání ke spotřební dani z tabákových výrobků.

Přiznání k navrácení spotřební daně (ostatní benzíny) – šablona 2019: Přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně podle § 56, 56a a 57 zákona č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních (vrácení daně z minerálních olejů osobám užívajícím tyto oleje pro výrobu tepla).

Přiznání k navrácení spotřební daně (zelená nafta) – šablona 2019Přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně podle § 56, 56a a 57 zákona č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních (vrácení daně z minerálních olejů osobám užívajícím tyto oleje pro výrobu tepla).

Přiznání k navrácení spotřební daně (topné oleje) – šablona 2019: Přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně podle § 56, 56a a 57 zákona č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních (vrácení daně z minerálních olejů osobám užívajícím tyto oleje pro výrobu tepla).

Podobu a funkčnost šablony si můžete snadno ověřit v její omezené verzi zdarma. Data se nikam neodesílají, zůstávají pouze ve vašem počítači.

Veškeré šablony jsou připraveny ve formátu Microsoft Office. Stoprocentní funkčnost je garantována od verze 2007 na platformě Windows. 

Nové diskuzní fórum účetních

Jste účetní nebo daňový poradce a potřebujete rychle poradit v oblasti účetnictví a daní? Připojete se do velké komunity účetních a daňových poradců na BusinessCenter.cz. Zajistěte si odpovědi na své otázky prakticky ihned. Uložte si do záložek novou diskuzní komunitu

TOP témata tohoto týdne na našem diskusním fóru

  • Může podnikatelka uplatnit náklady na automobil, který má její manžel v osobním vlastnictví?
  • Co dělat, když vás bývalý zaměstnavatel neodhlásil na pojišťovně?
  • Zaměstnanci dostávají výplaty na dvě části. Mohou si alespoň nárokovat úroky
  • Jak je to se slevovým kupónem a sazbou DPH?
  • Zaměstnankyně vybírá z devizového účtu 4000 eur, které smění na koruny a ihned vloží na běžný korunový účet. Musí tuto transakci protáhnout přes pokladnu? 
  • OSVČ si neplatí nemocenskou a vyskytly se jí závažné zdravotní problémy, které zapříčiní pracovní neschopnost o délce minimálně jednoho roku. Jak se s tím finančně vyrovnat? 
  • Majitel s.r.o. chce začít poskytovat kromě stravenek ještě další benefity jako příspěvek na penzijní připojištění a na dopravu. Je potřeba tvořit nějaké fondy?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).