Hlavní navigace

Při přeplatku na dani jeden podpis nestačí. Možná teď čekáte na peníze marně

12. 8. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Marně vyhlížíte přeplatek na dani, který vyšel v daňovém přiznání? Možná jste udělali tu nejbanálnější chybu, která je ale naopak i tou nejčastější.

Finanční správa na svém profilu na Twitteru upozorňuje poplatníky, kterým vyšel v daňovém přiznání přeplatek na dani, na jednu banální chybu, která může vyplacení peněz zkomplikovat a zpozdit. Často se totiž stává, že poplatníkům sice vyjde přeplatek, ale už o něj zapomenou požádat a žádost podepsat.

Chce to dva podpisy, pak je vše v pořádku

Opomenutí žádosti o přeplatek s podpisem je jednou z nejčastějších chyb. Pracovníci finančních úřadů evidují mnoho přiznání, ve kterých je uveden přeplatek, ale není vyplněna žádost o vrácení přeplatku. Nejčastěji se poplatníci zapomenou do všech příslušných políček formuláře podepsat a odevzdat jej se všemi povinnými přílohami.

Daňové šablony ke stažení

Pokud žádáte v rámci daňového přiznání o vrácení přeplatku, ujistěte se, že jste vaše přiznání k dani z příjmů fyzických osob podepsali a vyplnili nejenom v prohlášení o uvedených údajích, ale také v žádosti o vrácení přeplatku na samotném konci daňového přiznání. Jedná se o dvě podání, tj. daňové přiznání a žádost o vrácení přeplatku a obě tato podání musí být podepsána.

Čtěte také: Už žádné odsouvání: Zaplaťte daň, nebo vás to pak vyjde draho

Správným vyplněním přiznání dosáhnete toho, že vrácení přeplatku proběhne v zákonné lhůtě a nebudete tak muset přiznání na žádost finančního úřadu doplnit, upozorňuje Finanční správa ČR. 


Autor: Finanční správa ČR, podle licence: Rights Managed

Čtěte také: Je možné daňové přiznání naskenovat a zaslat finančnímu úřadu e-mailem?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).