Hlavní navigace

Přichází slibované zjednodušení daní? 28. února se spustí online finanční úřad

8. 2. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Spuštění online finančního úřadu pro veřejnost je naplánováno až na konec února, ale pilotní provoz už finanční správa odstartovala.

Ministryně financí Alena Schillerová si od projektu slibuje zjednodušení vyřizování daňových povinností. Spuštění online finančního úřadu umožnila loňská novela daňového řádu, která mimo jiné přinesla novinku v podobě prodloužení lhůty pro podání daňového přiznání.

Online finanční úřad odstartuje na konci února

Finanční správa již odstartovala pilotní provoz online finančního úřadu – MOJE daně, který by měl lidem nabídnout moderní, jednoduché a především online řešení jejich daňových povinností. Do pilotní fáze bylo ve spolupráci s profesními komorami a asociacemi zařazeno zhruba 70 účastníků. Zastoupeno je široké spektrum uživatelů napříč ekonomickou a demografickou strukturou obyvatelstva, od zaměstnanců přes drobné živnostníky až po velké korporace. Jejich úkolem je ověřit nové služby a moderní daňové funkcionality před jejich zpřístupněním široké veřejnosti.

Pro širokou veřejnost by se pak online finanční úřad měl spustit 28. února 2021. Od března díky tomu lidem umožníme řešit své daňové povinnosti snadno a rychle z pohodlí jejich domova nebo kanceláře. A to nejen daň z příjmů fyzických osob podávanou a splatnou standardně k 1. dubnu, ale letos i daň z nemovitých věcí a daň silniční, které jsem posunula ke stejnému termínu, komentovala Alena Schillerová. Pokud navíc odešlete přiznání k dani z příjmů elektronicky, třeba právě prostřednictvím online finančního úřadu, dostanete na to ještě o jeden měsíc navíc, a to až do 3. května, uzavřela Schillerová.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).