Hlavní navigace

Názory k článku Přídavek na dítě se od ledna 2018 zvýší. Zaměstnancům i podnikatelům

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 8. 2017 23:33

  Mikina (neregistrovaný) 81.201.63.---

  Kolik let se bude muset čekat na zvýšení životního minima, které je už 7let stále stejné? Běžte se vycpat s těmi kosmetickými změnami. Hlavně že Ti, co o nás rozhodují sebe neošidí a přidávají si stále více. Důchodcům by se mohlo měsíčně přidat minimálně 1000,-Kč a minimální důchod by měl být stejný jako minimální mzda a to je 12 000,-Kč. Nízké důchody by se všem ženám měly vyrovnat na tuto hranici. Díky těm tvorům, kteří si myslí, že jsou něco víc a umí něco víc a o jejichž děti partnerky pečují, potom na to jen ve stáří doplácejí. Měli by si tihle vykukové, kteří rozhodují o ženách sami rodit děti a tito páni tvorstva, kteří ve většině případů vše ovlivňují by se svými potomky měli být na otcovské dovolené celé čtyři roky a pak mít také nižší důchod. Aby si to vychutnali se vším všudy.

 • 18. 9. 2017 9:58

  Hanina (neregistrovaný) 77.48.62.---

  Váš příspěvek mě, Mikino, opravdu pobavil. Důchod má každý takový, jak si ho v průměru 35 - 40 let, celý život, připravoval. A rodičovská dovolená (která mimochodem trvá tři roky, a můžete i při ní pracovat) určitě neovlivní zásadně příjmy, ze kterých se výše důchodu vypočítává. Vám připadne správné, že někdo by měl celý život pracovat, a pak mít stejný důchod jako ten, kdo se doma válel na dávkách, rodil jedno dítě za druhým, střídal partnery, a práce mu smrděla ? Nesouhlasím s tím, aby z mých daní byly živeny matky, které si pořídí dítě bez toho, aby předtím nějaký rok odpracovaly, a pak léta sosaly ze státu dávky, zapírajíce otce svých dětí do RL, záměrně kvůli dávkám, to stejné s udáváním TP, záměrně každý má jiné, aby měli větší PnB, chlap se válí na pracáku, protože dávky jsou ještě vyšší, než aby si našel práci, která je na každém kroku, sousta raději dělá v lepších případech na dohodu za málo, protože by museli víc zaplatit na dluzích a exekucích,atd. Nestydí se na sociálních skupinách chlubit s tím, že jsou na dávkách i 20 let. A takové by měly mít stejný důchod jako já, protože stále mají důvod, proč jít do práce nejde, a nejlépe by s dětmi strávily pobytem doma až do jejich 18 let ? Pro mě je jediná nespravedlnost v tom, že se mužům vypočítává větší důchod, protože podle debilních statistik se dožívají nižšího věku než ženy, a pak to, že se ženám přestává vypočítávat odchod do důchodu podle počtu vychovaných dětí. Žena má vlastně většinu života dvě směny, v zaměstnání, a pak doma, na ní spočívá tíha a zodpovědnost za výchovu, celou domácnost, péče o pracujícího muže, její mzda za stejnou práci jak u muže je stále podhodnocená, a za to se teď trestá tím, že bude odcházet do důchodu stejně jako muž. Protože "diskriminace", a že je celý život žena diskriminovaná rozdílným hodnocením ve srovnání s muži, to se neřeší

 • 13. 1. 2018 11:41

  helova (neregistrovaný) ---.gw.selfnet.cz

  hanina,,reakce na příspěvek nebyl o jednom problému, nepochopený hlavní tex,
  souhlasím s vaším názorem, ale současně i s prvním, který si vůbec neodporuje.
  pracuji 42 let a mám mít 10 000, když se do smrti musím starat o syna, nevím ,co bude
  za ty roky by to mělo odpovídat minimální mzdě..!

 • 25. 10. 2018 15:33

  Jirka80 (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

  Směji se. Jsem otec samoživitel. Kde je matka? Pořád bere na děti přídavky, výživné neplatí, daňové zvýhodnění ap. Do důchodu půjdu dva roky po své smrti. Celý život makám rukama. A teď co? Diskriminace to je,ale otců. Ne žen,ale od žen. Nebudu sprostým,to k ničemu nevede. Ale i u mne se začínají projevovat rasistické sklony. Zvlášť,když vidím toho černýho,vyžranýho c..oše,jak si leze do meďáka za pár mega. Jo,přídavky. Apropo,když jsem tedy zkusil požádat o přídavky na děti,dostal jsem lejstro,myslím růžový. Vedle cig..a žádala to samý a dostala zelenej papír. Vyznáte se v tom? Diskriminace tady je. S tím musím souhlasit.

 • 14. 12. 2017 15:16

  Lída (neregistrovaný) 85.135.125.---

  A co příspěvek na pěstounskou péči 24 000? Započítá se do příjmů? :-(

 • 15. 12. 2017 14:36

  babilobzy (neregistrovaný) ---.141.broadband3.iol.cz

  Jen dodávám k zamyšlení. dnes skoro 19ti letý je na tom tak, že nemluví, neumí se o sebe postarat,
  sám se skoro ani nenají a neobleče a je na tom hůře než 2-3leté dítě. Je to vlastně důsledek po porodu a také vinou rodičů, kteří jej nezvládají a nemají zájem jej cokoliv naučit. Vlastně jej mají jen kvůli penězům.
  A teď počítejte dnes tenhle člověk má invalidní důchod kolem 13.000Kč a k tomu ještě 12000Kč příspěvek na péči, zároveň otec pobírá k tomu příspěvek na osobní automobil.
  Myslíte že je to v pořádku?

 • 13. 2. 2018 18:16

  Misix (neregistrovaný) 185.73.100.---

  Jsem samoživitelka se dvěma dětmi, dokud se posuzovat přídavek na dítě zpětně Za roční výdělek, měla jsem nárok. Teď budu mít nárok 2 čtvrtletí za rok, protože mi zaměstnavatel dává 2 krát ročně vysoké odměny alias 13 a 14 plat v 50% výši mého platu, tudíž se dostanu nad rámec hodnoceného výdělku, takže nejsem chudá pro stát a přídavek nedostanu, takže nechápu, kde je splněno to, že se k dávkám dostane víc rodin?? A nejvíc na tom vtipné a zároveň smutné je, že za svého bývalého muže platím dluhy, které jsem vyřešila oddlužením a tak můj opravdový příjem je 12300 měsíčně, ale sociálka ač to ví, že jsem v oddlužení, posuzuje můj příjem dle papíru, výplatního lístku kde se píše výdělek 17000 , číslo na papíře, kde jsou i jiná čísla třeba částka převedena na účet 12300 korun a přesto to nikoho nezajímá a zkrátka nárok nemám, alias moje děti na přídavek státní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).