Hlavní navigace

LN, MfD: Příjmy České televize z koncesionářských poplatků rostou

28. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Příjmy České televize (ČT) z koncesionářských poplatků za loňský rok proti roku 2006 vzrostly více než o 20 %. Nyní přesahují 5 miliard korun. Uvádějí to Lidové noviny a Mladá fronta Dnes. Hlavním důvodem nárůstu bylo zvýšení koncesionářského poplatku ze 100 na 120 korun. Dnes tento poplatek činí 135 korun měsíčně.

Česká televize se v nedávné době opět dostala do vážných problémů kvůli neoprávněnému vymáhání poplatků po podnikatelích. Čtěte více: Poplatkový skandál ČT a nové skutečnosti. Stojí za vším propojení mezi Kalcsem a vyhledávací agenturou? Kruh se uzavírá. Ovládá BSPLP lidi z České televize?

HN, Právo: Konec některých investic o ochraně investic

Vláda začne jednat o ukončení některých dvoustranných mezistátních smluv o ochraně a podpoře investic. Ty totiž po vstupu do Evropské unie začínají ztrácet smysl a často vedou ke zbytečným arbitrážním sporům. Informují o tom Hospodářské noviny.

První na řadě jsou jednání s Itálií, která Česko sama k ukončení smlouvy vyzvala. Poté se Ministerstvo financí pokusí dohodnout s dalšími zeměmi EU. V případě, že se dohoda nepodaří, bude následovat výpověď smlouvy. Smlouvy uvnitř EU jsou již dnes nadbytečné. Každý má možnost obrátit se na soud. Dosud Česko na prohraných arbitrážích zaplatilo téměř 14,5 miliardy korun, informuje deník Právo.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).