Hlavní navigace

Názory k článku Přiklepli nám evropskou dotaci. Místo radosti přišel stres a teror

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 3. 10. 2014 6:30

  zbynek (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Je nepochopitelne, jak může mít stát několik nazoru na jednu vec. Podle článku mám dojem, ze si podnikatel musí ověřit správnost doporučení jednoho ministerstva s ostatními a toto doporučení jeste nejlépe posvětit soudem. Buď stát vystupuje na venek jako celek a podnikateli předá jednu jasnou zpravu/doporučení, které je nenapadnutelne ostatními orgány nebo ať se stát do podnikatelů vůbec nemicha a jen kasiruje.

 • 3. 10. 2014 9:57

  jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz

  berňák to umí taky. poradí vám, nebo dokonce i schválí postup - za několik let při kontrole vám STEJNÝ úřad vyměří za to pokutu a penále.

 • 3. 10. 2014 12:39

  Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---

  Stát nemá žádný názor. Není to živá bytost, není schopen myšlení. Úředníci jsou lidé a názor mají. Každý svůj vlastní. Je naprosto běžné, že se dva úředníci neshodnou. Bohužel tu není žádný aparát, který by ty dva nahnal do ringu a donutil je rozbíjet si huby dokud jeden nevyhraje. Místo toho oba mají svůj názor a občan musí poslechnout oba, občas i protichůdné přikazy.

  I dnes platí poučka o zakládání a vedení firem z konce devadesátých let: v tomto státě vám nikdy nikdo nijak nepotvrdí, že věci děláte správně. Žádný soud ani žádný úřad vám nikdy nedá písemně, že jste něco udělal správně. Výrazně to bylo vidět na finančním úřadě - podáte daňové přiznání, dostanete razítko, že jste ho podal. Ústně vám úředník sdělí, že je to v pořádku. A za půl roku vám přijde vyměřené penále. Běžné bylo i placení některých daní dvakrát, protože český finanční úřad měl "alternativní názor" na mezinárodní smlouvy uzavírané ministerskými úředníky. A i když vás ministerstvo financí ujistililo, že výklad zákona je jednoznačný a tu daň po mé firmě nikdo chtít nebude, tak úředník na finančáku měl názor svůj, jiný. Slovy auditorské firmy "doba je složitá".

 • 3. 10. 2014 13:55

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Žádný soud ani žádný úřad vám nikdy nedá písemně, že jste něco udělal správně.

  To je zakladni problem tehle zeme uz 25 let.

 • 3. 10. 2014 19:25

  xf (neregistrovaný) ---.casablanca.cz

  Tak to běž třeba chtít něco od SOUKROMÉ banky. Myslíš si, že ti tam snad dají jednoznačný seznam požadavků, které když splníš, tak máš všechno v pořádku?
  Přitom banka to má mnohem jednodušší, nežli "stát". Tam se záležitost většinou z větší části musí řídit jen několika jejími interními předpisy, a ne často i úmyslně nejednoznačnými zákony.
  Myslíš si, že ti banka po několika letech snad nedá dodatečnou sankci?

  Tohle nemá se státem nic společného. Jak jsi jednou žadatel, tak veškeré riziko každý kouká hodit na tebe.... A v případě "státu" se alespoń úředník musí řídit zákony a správním řádem... byt je to někdy obtížně vymahatelné. V soukromé firmě nemusí ani tohle.

  Osobně mám s úřady lepší zkušenost, nežli něco žádat od soukromé firmy. Vlastně jsem na úřadech na blbce narazil jen 2x. Ve firmách něco chtít, to ani nespočtu.

 • 3. 10. 2014 11:02

  Petr (neregistrovaný) 65.197.242.---

  1. Křiví trh, někoho zvýhodní a tím pádem všechny ostatní znevýhodní. Jasná nespravedlnost a nerovnost v konkurenčním boji.
  2. Dotace generují neuvěřitelnou byrokratickou zátěž a potřebují byrokratický aparát, který sám je velkým spotřebitelem dotací (zcela neužitečný).
  3. Zavdávají podhoubí korupce na všech úrovních.
  4. Zcela nejasné, nebo přímo chybějící studie, jak přesně konkrétní dotace pomohly v cíli, který byl pro ně stanoven.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).