Hlavní navigace

Připravují se nové a přesnější povodňové mapy

12. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pojišťovny už vyplatily pojistné v hodnotě 948 tisíc. Jen do včerejška zaznamenaly 5048 nahlášených pojistných událostí v hodnotě téměř půl miliardy Kč. To vyplynulo z údajů České asociace pojišťoven (ČAP). Asociace odhaduje, že konečná částka všech škod by mohla dosáhnout více než 1,3 miliardy Kč a celkově bude nahlášeno přes 19 tisíc pojistných událostí.

V důsledku srpnových povodní se budou aktualizovat povodňové mapy. Hlavním cílem je jejich zpřesnění. Při zpracování bude využita nová modernější modelovací metoda, která využije přesnější model terénu, zachytí i drobné toky, ale také všechny protipovodňové hráze. Jak se projeví letošní povodně v rozložení povodňových zón, to dle ČAP závisí především na statistikách z jednotlivých měřících stanic, které dělá Český hydrometeorologický ústav. Jestliže dojde ke změně n-letých průtoků, ovlivní to i nový povodňový model a může se změnit i rozsah jednotlivých povodňových zón.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).