Hlavní navigace

Přírůstky na černé listině leteckých společností

8. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Přibližně 200 leteckých společností na světě, které létají na pravidelných dopravních linkách, je prohlášeno za nebezpečné. Nově je do seznamu společností se zakázaným vstupem na území EU, jelikož nesplňuje bezpečnostní parametry, zahrnuta letecká společnost ze Surinamu ( Blue Wings Airlines). Zároveň se rozšířila provozní omezení společnosti Iran Air a to na základě výsledků kontrol evropského Výboru pro leteckou bezpečnost, kdy je nově zákaz leteckého provozu nad územím EU pro letadla Iran Air typu Airbus A-320, Boeing B-727 a B-747. Naopak, Evropská komise povolila s jistými omezeními provozování letů nad EU letecké společnosti Afrijet z Gabonu.

Černá listina leteckých přepravců obsahuje letecké společnosti nesplňující bezpečnostní standarty zemí EU, u kterých tak hrozí zvýšené nebezpečí havárie. Mají zákaz působení na území EU, avšak kdekoliv jinde ve světě se s nimi lze setkat. Asociace cestovních kanceláří všem českým občanům proto zásadně doporučuje, aby se vyhnuli používání těchto leteckých společností. Aktuální listina je vždy k nahlédnutí na stránkách www.accka.cz.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).