Hlavní navigace

Přísnější tresty pro nepoctivé podnikatele

19. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Brněnští právníci upozornili na zpřísnění trestního postihu při podnikání. Změna trestního zákoníku účinná od roku 2010 definovala několik nových hospodářských činů a zpřísnila postih týkající se korupce, veřejných zakázek a veřejných dražeb. Velká část hospodářských trestných činů, které mají především chránit poctivé podnikatele, spotřebitele či jiné fyzické osoby, se týká insolvenčního řízení, hospodářské soutěže a veřejných zakázek. Zcela novými a zásadními body je kriminalizace podplácení při podnikání a postih odpovědných zaměstnanců firem, které mezi sebou uzavřou tzv. horizontální kartelovou dohodu, upozorňuje Jaroslav Fenyk, profesor z brněnské právnické fakulty a odborník na trestní právo.

Podle Jaroslava Fenyka, se od začátku roku mluví o změnách v trestním zákoníku pouze ve vztahu k lidskému životu a svobodě, ale o změnách v hospodářské kriminalitě, veřejnost příliš neví.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).