Hlavní navigace

Příspěvek 5000 korun důchodci ještě nedorazil? Známe možný důvod

10. 12. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Česká správa sociálního zabezpečení již zaslala seniorům jednorázový příspěvek 5000 korun. Z jakého důvodu se může platba zpozdit?

Jednorázový příspěvek 5000 korun vyplácela Česká správa sociálního zabezpečení důchodcům, a to samostatně (mimo splátku samotného důchodu), v intervalu od 30. 11. do 8. 12. 2020. Výplata proběhla stejným způsobem, jakým byla důchodci vyplacena listopadová běžná splátka důchodu (tj. nejčastěji na bankovní účet nebo hotově). Od odeslání platby by měl být příspěvek připsán na bankovní účet důchodce zpravidla během dvou až tří pracovních dnů.

Jednorázový příspěvek ve výši 5000 korun, který má sloužit jako kompenzace za zvýšené náklady a stres během koronavirové pandemie, je automaticky vyplacen všem stávajícím poživatelům důchodu. Pokud peníze ještě nedorazily, důvod může být následující. 

Příspěvek seniorovi ještě nedorazil? 

Jak upozorňuje Česká správa sociálního zabezpečení, poživatelé důchodu, kterým dosud nebyla zařízena běžná lhůtová výplata, obdrží jednorázový příspěvek důchodci do jednoho měsíce po zařízení/obnově lhůtové výplaty. Týká se to zejména rozpracovaných nových žádostí o přiznání důchodu, opětovných přiznání, obnovy výplaty apod.

Jednorázový příspěvek důchodci bude vyplácen i do ciziny, ale s ohledem na specifika těchto výplat nelze jednoznačně stanovit termín jeho výplaty, uzavírá úřad. 

Co je zakázáno a na co mám nárok?

Tady je přehled všech opatření, která jsou platná pro podnikatele i veřejnost. Přečtěte si také seznam všech podpor, které lze ještě aktuálně čerpat. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).